Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11104 miejsce

Jan Suzin nie żyje. Spiker TVP pochodził z rodziny o niepodległościowych tradycjach

Zmarł Jan Suzin, legendarna postać polskiej telewizji. Wieloletni spiker, lektor, prezenter miał 82 lata. Zmarł w warszawskim szpitalu. Mało kto wie, że pochodził z bardzo zasłużonej dla Polski rodziny.

Wieloletni prezenter telewizji polskiej Jan Suzin (na zdjęciu archiwalnym z 1999r.) zmarł w nocy z soboty na niedzielę (21/22 kwietnia 2012r.) po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Warszawie. Miał 82 lata. / Fot. PAP/Maciej B. BrzozowskiO śmierci Jana Suzina poinformowała przed południem TVP Info. Jan Suzin wystąpił w pierwszym wyemitowanym programie polskiej telewizji. Na ile był rozpoznawalny świadczyć może fakt, że w kilku filmach fabularnych, w których wystąpił, grał zazwyczaj samego siebie. Pasjonat lotnictwa, absolwent architektury na Politechnice Warszawskiej, znał kilka języków, opowiada się o jego nienagannych manierach.

Jan Suzin pochodził z rodziny o tradycjach niepodległościowych. Jego pradziadkiem był filareta Adam Suzin. Ojcem zaś - prof. Leon Marek Suzin, podchorąży w wojnie 1920 roku, architekt, wykładowca przedwojennej Politechniki Warszawskiej, odznaczony Krzyżem Walecznych za udział w bitwie pod Bzurą w 1939 roku, więzień oflagów. Po wojnie kontynuował karierę naukową, był też projektantem pierwszego pomnika bohaterów warszawskiego getta, odsłoniętego w 1946 roku.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

No i kto w Najjaśniejszej dzieli społeczeństwo polskie na - no właśnie? Może jakiś "Dworak" Tuskowy dopowie, na kogo i kogo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sopel
 • Sopel
 • 23.04.2012 12:18

Drogi Panie Tadeuszu
Prawie się z Panem zgadzam, ale kolokwialnie dopowiem: prawie robi dużą różnicę. Nie jestem stary - jakieś 40 na karku, ale lubię i oglądam TV TRWAM. W imię pluralizmu - zanim spróbuję wyrobić sobie zdanie na różne tematy czy problemy, chcę przekaz nie jednostronny, ale wielostronny właśnie. Są wśród osoby, które odmawiają różaniec na mszy transmitowanej (w większości starsi telewidzowie) w TV TRWAM, ale ja zaliczam się do widzów tej telewizji ze względu na fakty tam przekazywane - vide Marsz Niepodległości 2011. Dlatego też uważam - tak jak Pan, iż KRRiT niepotrzebnie sprowokowała tę sytuację z Platformą Cyfrową, bez względu na intencje lub ich brak. Zawsze można tenże błąd naprawić.
Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki "zobacz Wczoraj". Sam widzisz, gdzie jest kultura - ta Nasza, polska. Przy której ja się opowiadam. Jeśli nie wierzysz - zobacz ile jest w moich komentarzach ataków personalnych na innych komentatorów. Nie powiem - nigdy, bo bym skłamał. Powiedzieć nigdy, to tak jakby powiedzieć idealny. A sami wiemy, że i jedno i drugie jest nie osiągalne. Wykluczenie TV Trwam z multipleksu to bardzo wielki nietakt ze strony Dworaka i Lufta. Co oni chcą udowodnić? - To że olewają starych ludzi? Mogę tylko ubolewać nad tymi, co nie uszanują starości. Nie mają krzty wyobraźni. Tylko człek ograniczony umysłowo nie jest w stanie, że kiedyś będzie stary i jakie wtedy będzie miał upodobania. No i ja nad tym niedoginaniem umysłowym - ubolewam. Zdrowia Dobrego wszystkim przeciwnikom TV Trwam - życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Chorążewicz
 • Marek Chorążewicz
 • 22.04.2012 22:55

To wielka strata, bo i postać nietuzinkowa. Wielki żal...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 zabocyć
 • zabocyć
 • 22.04.2012 22:52

@Tadeusz
Coby nie zabocyć to masz tohttp://www.youtube.com/watch?v=H7Pi8zSS3l0&feature=related
hej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jest w tym miejscu
 • jest w tym miejscu
 • 22.04.2012 22:33

Tadku Śledziewski tu jest pani Loska .telewidz Dzisiaj 14:09
Ocena: Ocena pozytywna 6 Ocena negatywna 2

Pani Loska , JAN SUZIN ,pani Walter , Tomasz Hopfer, Irena Dziedzic;TO JEST ELITA POLSKIEJ TELEWIZJI .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Telewidzu. A gdzie Krystyna Loska? Nie wzmieściła się na twojej "drabinie" elitarnej, czy zabacyłeś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć Jego Pamięci! Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, A światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Szkoda tylko że współcześnie u nas przypomina się wspaniałych, niegdyś ludzi, dopiero pośmiertnie. Powiem wprost, ze zmiany ustrojowe rykoszetem trafiły w Polaków morale i je uszkodziły. Co tam! Aby forsa była - o moralności, zaś potem. Dzisiaj o Ewie Demarczyk, też nikt nie pamięta. Przypomnimy sobie jak obumrze i będziemy zachwalać jej talent i wdzięk. I nie tylko o Niej - wielu innych tez. Zdrówka Dobrego: Wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 22.04.2012 21:32

odeszła gwiazda jedna z ostatnich i pewna spokojna epoka ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
lech lepiaf
 • lech lepiaf
 • 22.04.2012 21:22

Kochała Go kamera...wielka kultura..wrażliwość..i ten cudowny głos....żegnaj Mistrzu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.