Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14753 miejsce

Jan Szczepański zaprasza do Opery Krakowskiej na Dzień Teatru

W Międzynarodowym Dniu Teatru 28 marca o 18.30 Opera Krakowska organizuje spotkanie z cyklu „Viva Opera!” Bohaterkami wieczoru będą twórczynie scenografii i kostiumów: Krystyna Zachwatowicz, Barbara Kędzierska i Zofia de Ines oraz soliści

Na zdj. Iwona Socha i Tomasz Kuk. Fot. Archiwum Opery Krakowskiej (1).jpg) / Fot. Opera KrakowskaNieodłącznym punktem spotkań „Viva Opera!” są rozmowy z bohaterami, przy stolikach, w niewymuszonej i przyjacielskiej atmosferze (Scena na Antresoli). Spotkanie uświetnią swymi występami soliści Opery Krakowskiej:
Wioletta Chodowicz. Fot. Archiwum Opery Krakowskiej.jpg) / Fot. Opera Krakowska Wioletta Chodowicz, którą w lutym podziwialiśmy w głównej roli Hrabiny Maricy w Operetce Emmericha Kalmana. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne pod kierunkiem prof. Agaty Młynarskiej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2002). Artystka występowała na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak: Young Euro Classic w Berlinie, Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Cervantino Festiwal w Guanajuato (Meksyk). Koncertowała w Austrii, Danii, Niemczech, Szwajcarii, występując m.in. w salach Filharmonii Monachijskiej, Lipskiego Gewandhausu, Tonhalle w Zurichu oraz na scenach teatrów w Hamburgu, Stuttgarcie, Hanowerze i Freiburgu.
Katarzyna Oleś-Blacha. Fot. Archiwum Opery Krakowskiej / Fot. Opera Krakowska Katarzyna Oleś-Blacha. Artysta muzyk, sopran koloraturowy. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Wojciecha Jana Śmietany.


Iwona Socha edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza śpiewaczka Operowa 2013.
Tomasz Kuk tenor. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Wojciecha Jana Śmietany. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych profesorów. Często występuje gościnnie w przedstawieniach premierowych na zagranicznych scenach operowych, m.in. w: Anglii, Australii, Czechach, Japonii, Niemczech i w Szwajcarii.

Michał Kutnik i Kristina Kutnik. Fot. Zbi gniew Zawiślak / Fot. Fot. Zbi gniew ZawiślakSoliści występować będą przy akompaniamencie sławnej i niezwykle lubianej przez artystów Opery Krakowskiej Kristiny Kutnik.


Bohaterami ostatnich spotkań byli m.in. primadonna krakowskiej sceny Jadwiga Romańska, soliści Franciszek Makuch i Andrzej Biegun, obchodzący swój jubileusz; wieloletnia korepetytorka i przyjaciel artystów Irena Celińska-Głodek czy pracownicy zaplecza teatru.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O jejku ale brak tu zdjec gwiazd Opery Krakowskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.