Facebook Google+ Twitter

Jan Szczepański zaprasza do Piwnicy pod Różą w Krakowie

Zapraszam w niedzielę 26 lutego 2017 na XXV Koncert z Wierszy promujący polską poezję w znakomitych interpretacjach. Dziś występuje Agata Bernadt z piosenkami Pawła Piątka do wierszy księdza Janusza St. Pasierba i Ernesta Brylla.

Plakat zbiorczy Piwnicy pod Różą z poprzednich lat / Fot. Autor Piwnica pod RóżąOdbyły się już spotkania z Miłoszem i Leśmianem. Oczywiście również z wykonawcami! Dominika Bednarczyk to "specjalistka" od poezji Miłosza. Podobnie Anna Polony z jej "ukochanym Leśmianem". 
Obu Paniom towarzyszyła Agata Bernadt, śpiewająca wiersze współczesnych poetów. Wokalistka znana jest publiczności z interpretacji Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla czy Janusza Pasierba, a więc poezji nurtu sacrum. Będąc gospodynią Piwnicy Pod Różą, wspólnie z czołowymi krakowskimi muzykami sięga do najlepszych tradycji piosenki poetyckiej i literackiej. Artyści reaktywowali Piwnicę Hotelu Pod Różą, by w Krakowie cyklicznie działała scena promująca piękno słowa w połączeniu z ciekawą propozycją muzyczną. "Koncerty z Wierszy"oraz "Między Wierszami" zainaugurowano w październiku 2014r. Dlatego po roku działalności reaktywowanej Piwnicy Pod Różą Stanisław Soyka zagrał i śpiewał swoje najpiękniejsze kompozycje.
26 lutego 2017 XXV Koncert z Wierszy promujący polską poezję w znakomitych interpretacjach. Występuje Agata Bernadt z piosenkami Pawła Piątka do wierszy księdza Janusza St. Pasierba i Ernesta Brylla. / Fot. Jan SzczepańskiDzisiaj występuje Agata Bernadt z piosenkami Pawła Piątka do wierszy księdza Janusza St. Pasierba i Ernesta Brylla.26 lutego 2017 XXV Koncert z Wierszy promujący polską poezję w znakomitych interpretacjach. Występuje Agata Bernadt z piosenkami Pawła Piątka do wierszy księdza Janusza St. Pasierba i Ernesta Brylla. / Fot. Jan Szczepański
26 lutego 2017 XXV Koncert z Wierszy promujący polską poezję w znakomitych interpretacjach. Występuje Agata Bernadt z piosenkami Pawła Piątka do wierszy księdza Janusza St. Pasierba i Ernesta Brylla. / Fot. Jan SzczepańskiAgata Bernadt w krakowskim HOTELU POD RÓŻĄ prowadzi poetycko – muzyczną Piwnicę pod Różą ( dawniej scena Ewy Demarczyk i Marka Grechuty )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zachęcam do dalszego zapoznawania się z interesującym programem "Piwnicy pod Różą". Więcej na stronie:
www.krakowskieprzedmiescie.art.pl/
Krakowskie Przedmieście jest propozycją dla tych z Państwa, którzy czują potrzebę obcowania z poezją: czytania ale i słuchania wierszy.
Na FB szukamy po prostu : Krakowskie Przedmieście i już jesteśmy połączeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobrze ze ktos idzie w slady p. Demarczyk w piwnicy Pod Roza w Krakowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.