Facebook Google+ Twitter

Jan Tomaszewski: Futbolowa swastyka na koszulkach reprezentacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-14 18:44

W rozmowie z Michałem Gąsiorem były bramkarz reprezentacji Polski mówi o tym, dlaczego usunięcie godła z reprezentacyjnych koszulek to sabotaż i kto powinien zastąpić Grzegorza Lato na czele PZPN. Apeluje też do kibiców o bojkot PZPN.

Michał Gąsior, iktomaracje.pl:
Jaka myśl przyszła Panu do głowy, gdy dowiedział się Pan, że reprezentanci Polski nie zagrają z orłem na piersi?

www.iktomaracje.pl / Fot. Adrian DąbrowskiJan Tomaszewski, były reprezentant Polski: Pomyślałem, że to nawet nie jest skandal, to nie jest afera, a po prostu sabotaż. Dlatego, że każdy młody człowiek w Polsce marzy o tym, by wystąpić w koszulce z białym orłem na piersi. Bez względu na to w jakiej dyscyplinie. To nawet nie chodzi o symbol, chodzi o coś więcej. Na Małysza mówiliśmy przecież Orzeł z Wisły, na drużynę szczypiornistów mówiliśmy Orły Wenty, zawodników Kazimierza Górskiego nazywaliśmy Orłami Górskiego. Tylko Grzegorz Lato mógł na Dzień Niepodległości odebrać nam tego orła.

Dlaczego władze PZPN podjęły taką decyzję? Zdecydowały względy biznesowe?
To jest tylko i wyłącznie działanie biznesowe, którym powinien zająć prokurator. Umieszczenie na koszulkach reprezentantów Polski futbolowej swastytyki, symbolu najbardziej znienawidzonej przez Polaków organizacji, to jest profanacja. Przecież prawdziwy kibic będzie pluł na taką koszulkę, nigdy czegoś takiego nie kupi i nie usiądzie w tym na trybunach.

Grzegorz Lato ostatnio powiedział, że „godło schodzi na psy”, bo widnieje na chińskich podróbkach reprezentacyjnych koszulek…
Grzegorza Lato jako piłkarza bardzo szanuje, ale jako prezes związku to jest niestety prostak. Jak można coś takiego wymyślić, skoro te koszulki mają nie tylko godło naszego kraju, ale także znak firmowy Nike, który jest przecież zastrzeżony. Chińczyków na bazarze można więc ścigać nie za orła na koszulce, ale właśnie za zastrzeżony znak Nike.
Ludzie z PZPN chcą chyba znaleźć głupszych od siebie.

186 fanów. Plus jeden?
B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pinokio
  • pinokio
  • 21.11.2011 20:59

tomcio malutki ,ku przestrodze przypominam ,ze swastyke na koszulce nosil wilmowski ,taka lajza ze slaska ,a teraz jest na polskiej liscie najlepszych strzelcow reprezentacji polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.