Facebook Google+ Twitter

Jan Tomaszewski i szkodliwe chińskie murawy "Orlików"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 11:21

Według tygodnika "Wprost", Jan Tomaszewski złożył do organów ścigania doniesienie dotyczące budowy "Orlików". Zdaniem byłego bramkarza polskiej reprezentacji, chińska murawa, którą kładzie się na tych boiskach, nie ma atestu FIFA ani UEFA i może zawierać szkodliwe substancje.

Tomaszewski twierdzi, że chińską murawę położono na 700 z 1300 boisk. Były bramkarz nie chce powiedzieć, czy zawiadomił prokuraturę, czy inną instytucję. Poinformował natomiast o sprawie szefową sejmowej komisji sportu, Elżbietę Jakubiak z Prawa i Sprawiedliwości. Ta z kolei ma się zwrócić o wyjaśnienia do ministerstwa sportu.

Według Jana Tomaszewskiego, polski przedstawiciel firmy produkującej murawę pochodzi z Łodzi, tak jak minister Drzewiecki. Były sportowiec uważa, że tę zbieżność trzeba sprawdzić.

Ministerstwo sportu odpiera zarzuty. Jego rzeczniczka Małgorzata Pełechaty twierdzi, że murawa ma odpowiednie atesty, a w budowie "Orlików" uczestniczy prawie 200 firm, więc nie powinno dziwić, iż niektóre są z Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.