Facebook Google+ Twitter

Jan Tomaszewski – naczelny krytyk drużyny narodowej

Były bramkarz, Tomaszewski stale sieje wiatr i zbiera burze. Od dłuższego czasu nie kończy krytyki pod adresem władz sportowych i drużyny narodowej, którą nazwał "kadrą hańby" i zapowiedział, że podczas Euro będzie kibicował Niemcom.

Legendarny bramkarz piłkarski sprzed kilkudziesięciu lat, który dzięki wspaniałemu występowi zdobył w 1973 roku, wśród angielskich kibiców duży szacunek i zyskał przydomek bohatera z Wembley oraz człowieka, który zatrzymał Anglię, Jan Tomaszewski – pracuje teraz usilnie nad jak najgorszym swoim wizerunkiem człowieka sportu i autorytetu w tej dziedzinie. Nie kończąca się krytyka wszystkiego i wszystkich, uprawiana na co dzień w mediach, doprowadziła go do ściany, poza którą jest tylko chorobliwe czarnowidztwo.

Utalentowany piłkarz Jan Tomaszewski, medalista olimpijski, grający w barwach narodowych w 63 meczach oficjalnych, zawsze na pozycji bramkarza, a po zakończeniu kariery piłkarskiej, działający także w roli trenera i publicysty sportowego, został posłem na Sejm VII kadencji, w ramach partii PiS. W tym czasie wykazał się, m.in. skrajnie narodowym widzeniem obcych wśród polskich piłkarzy.

W jednej z rozgłośni radiowych stwierdził, że nie chce, aby w polskiej reprezentacji, w koszulce z białym orłem "grali jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i dla Niemiec" i "odbierają naszym prawdziwym Polakom" miejsce w reprezentacji. Jednocześnie zastrzegł, że nie będzie kibicował polskim piłkarzom na Euro 2012. Wielokrotnie zabierając głos w sprawie naszej narodowej drużyny piłkarskiej, nazwał ją drużyną hańby i powiedział, że się wstydzi, że kiedyś grał w reprezentacji Polski.

Znani sportowcy - Jagna Marczułajtis i Zbigniew Pacelt, dziś politycy PO - zaapelowali do Jana Tomaszewskiego, aby w tej sytuacji zrzekł się świadczenia, które pobiera jako medalista olimpijski (na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku zdobył srebrny medal), skoro wstydzi się że grał w reprezentacji Polski, "i w koszulce z białym orłem".

Snowboardzistka Jagna Marczułajtis, poruszona słowami Tomaszewskiego powiedziała dziennikarzom, że pobiera on od 2002 roku świadczenie olimpijskie, a to oznacza, że otrzymał w sumie około ćwierć miliona złotych. "Jeżeli tak mu wstyd, to niech zwróci te pieniądze do budżetu i dalej ich nie pobiera" - stwierdziła, o czym pisze wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kibic
  • Kibic
  • 13.05.2012 13:26

Tomaszewski to ten, który popiera swoje zdanie. Tak bardzo kiedys temu panu kibicowałam, a dzisiaj wstyd mi za jego wypowiedzi.
PS Brawo dla Lewandowskiego za 3 gole!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan kania
  • jan kania
  • 13.05.2012 10:15

Jan Tomaszewski jako sportowiec był gwiazdą.Zrobił dla kraju więcej niż ci co go obecnie krytykują.Poseł na Sejm nie jest po to by tylko przytakiwać .Bramkarz symbolizuje obrońcę.Polska potrzebuje patriotów.Jeśli sprawdzi się to co mówi tomaszewski nastąpią zmiany w pzpn a może i w polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 12.05.2012 20:08

najlepsza propozycja ... wypędzić tomaszewskiego z polski!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 12.05.2012 17:20

Klikam na temat " najnowsze wydarzenia "
i co widzę ?
Cybruch -Kowalski -Cybruch -Kowalski - Cybruch

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.