Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3828 miejsce

Jan Wielgus: Nikifor korczyński

Współautorzy: Barbara Podgórska

Popełniamy celowe nadużycie, bo Jan Wielgus wcale nie maluje jak sławny krynicki prymitywista. Ani nie taka technika, ani nie taka maniera. Łączy ich jedno - miłość do lokalnych klimatów i motywów.

Jan Wielgus / Fot. Barbara PodgórskaJana Wielgusa, który niedawno skończył siedemdziesiąt lat, poznaliśmy w niedzielę na rynku w Nowym Korczynie.

Jan Wielgus / Fot. Barbara PodgórskaStał skromnie na uboczu, wmieszany w grupkę widzów podziwiających występy kapeli ludowej. Zażenowany nieco, jakby bał się przyznać do autorstwa kilkunastu obrazów, które wyeksponowano przy okazji korczyńskiego Pikniku Fasolowego.

Jan Wielgus maluje na płótnie - jak dostrzegliśmy, żona musiała pożegnać się z niejednym obrusem. Maluje olejami i akrylami. Uwiecznia okoliczne ponidziańskie widoki, bliskie jego sercu.
Niekiedy tworzy akwarelami. Swoją twórczość prezentuje na wystawach i regionalnych przeglądach sztuki amatorskiej, między innymi w Domu Kultury w Busku Zdroju.

 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bogumiła Zawada oraz pracow
  • Bogumiła Zawada oraz pracow
  • 26.10.2010 14:11

Oto nasz Pan Janek - twórca nad twórcami z Gminy Nowy Korczyn. Daje z siebie wszystko i na wszystkie wystawy. Tworzy prace związane z naszą gminą , Naszym Nowym Korczynem. Cieszymy się, że jest postrzegany i dostrzegany przez media. Dziękujemy za zamieszczenie tego artykułu, prosimy o więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Adam, super,że został dostrzeżony przez Ciebie skromny a jak
WILEKI człowiek

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluję i dobrze ze maluje pan krajobrazy podmiejskie i proszę wypracowac własny styl malowania zeby byc rozponawialny bez informacji kto to malował , bo taka technika malowania ja spotykam na wielu wystawa amatorski , najbardzo mi się podoba zacchód słonca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.