Facebook Google+ Twitter

Jan Ziobro: "Nie było lekko"

- Przekonaliśmy się, że można zwyciężać w Pucharze Świata, i że można rywalizować z zawodnikami, którzy wcześniej te zawody wygrywali - mówi Jan Ziobro, który dzięki m.in. zwycięstwu w Engelbergu ten sezon może zaliczyć do udanych.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykJest pan zmęczony tym sezonem?
Tak. Sezon był długi, pełen ważnych imprez. Nie było lekko i w jakimś sensie to zmęczenie się odczuwa, ale teraz jest taki czas, że można odpocząć i wyciągnąć wnioski z tego, co się stało oraz do następnego sezonu podchodzić z większym doświadczeniem i z większą pewnością tego, że można skakać dobrze.

Jakie uczucia dominują w panu w związku z minionym sezonie?
Nie można powiedzieć o rozczarowaniu. Sezon był dobry i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.

Początek sezonu w pana wykonaniu był fantastyczny, choć zdarzały się konkursy, w których pan nie punktował. Z czego to wynikało?
Po prostu się kombinowało, chciało się skakać jeszcze dalej. A przecież trzeba było skakać normalnie. Pod koniec sezonu zaś doszło zmęczenie. Prawdopodobnie jestem zawodnikiem z największą liczbą startów, licząc sezon letni oraz zimowy. Na dobrym poziomie zaliczyłem lato oraz zimę. Jestem zadowolony.

Które zawody stanowiły taki punkt zwrotny w minionym sezonie?
Konkursy w Engelbergu. Przekonaliśmy się, że można zwyciężać w Pucharze Świata, i że można rywalizować z zawodnikami, którzy wcześniej te zawody wygrywali. To nie są nadludzie, a my jesteśmy mocni i mamy dobry sztab.

Czy jest pan zaskoczony tym, że wchodząc w tym sezonie do kadry A został pan w niej na stałe?
Po to się właśnie trenuje. Cieszę się, że „przeskakałem” cały sezon.

Jak pan wspomina igrzyska?
Dobre doświadczenie. Dobrze mi się tam skakało, nie miałem żadnych zepsutych prób. Te igrzyska w moim wykonaniu uważam za udane.

Co z sezonem letnim?
Obecnie mamy czas roztrenowania, trochę czasu dla siebie i zaplanowane wakacje. Myślę, że nie będziemy mocno skupiać się na lecie. Poświęcimy go na przygotowania do zimy.

Rozmawiał Dawid Bożek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.