Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4778 miejsce

Janas ma honor, ale nie ma wystarczającego zaplecza piłkarzy

Winą za porażki poniesione na Mundialu powinniśmy obarczyć naszych zawodników.

fot. Wojciech WilczyńskiWiną za porażki poniesione na Mundialu powinniśmy obarczyć samych piłkarzy. Nie do przyjęcia jest fakt, że na dwa tygodnie przed tak ważną imprezą zawodnicy są bez formy. Jadąc do Szwajcarii na obóz przygotowujący, Janas musiał przeprowadzić z piłkarzami cały zestaw ćwiczeń motorycznych. Kadra dostała tam mocno "w kość". Ostre treningi miały chociaż troszeczkę podnieść sprawność Polaków.
Selekcjoner zamiast ćwiczyć ustawienia taktyczne i poprawiać zgranie zespołu musiał, niestety, skupić się na sprawności zawodników. Uważam, że piłkarze powinni wcześniej sami szykować swoją formę i poprawiać sprawność. Selekcjoner nie ma możliwości przygotować każego do gry, gdyż kluby często nie wydają zgody na wyjazd swoich podopiecznych na obozy kadrowe. Pozostaje tylko być wdzięcznym Janasowi, za to, co udało mu się osiągnąć i liczyć, że ktoś odważy się przeprowadzić jakieś głębsze, bardziej konkretne zmiany w PZPN.
Zmiana selekcjonera nic nie da. Moze tylko pogorszyć sytuację. Zbliżają się Mistrzostwa Europy. Uważam, że warto dać Janasowi jeszcze jedną szansę, by przygotował reprezentację tak, by mogła powalczyć o finał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

xenia_k w Polsce przebiegna moze 7-8 km, zagranica jakies 9-10, a najlepsze druzyny nawet 11. Nie wiem skad masz te dane, ale malo kto tak biega... Naszym zawodnikom jest potrzebny dobry zagraniczyny trener. Tak jak to zrobil PZPS zatrudniajac trenera Lozano...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może powinien podać się do dymisji ale to i tak niczego nie zmieni. Przyjdzie nastepny trener, następna wielka impreza i następna porażka... To jest błędne koło... Uważam, że polka piłka "zasługuje" na poważne i dogłębne zmiany.
Przyjęło się w Polsce, że po porażkach najlepiej jest smienić selekcjonera, a reszta problemów sama sie rozwiąże. Tak byc nie może. Należałoby zmienić system premii i wynagrodzeń, uzależnić je od osiąganych wyników. Piłkarz z większą szybkością i większą wytrzymałością (Piłkarze z polskiej ekstraligi przebiegają w trakcie meczu średnio 10km podczas gdy zagranicą dystans ten zwiększa się do ok 13km), oprócz przewagi na boisku, mógłby dostać gratyfikacje. Taki sposób motywowania zawodników zmusiłby ich do większej i bardziej wytężonej pracy.
Być może takie rozwiązanie byłoby lepszym lekarstwem na stan polskiej piłki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jeszcze jedno, Kasiu, gdyby Janas mial honor, to by podal sie do dymisji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam sie z przedmówcą. To trener jest odpowiedzialny za przygotowanie piłkarzy! i nieprawda jest, że na zgrupowanie przyjechali w fatalnym stanie motoryczny, przecież większość z nich to doświadczeni zawodnicy, którzy doskonale wiedzą jak utrzymać formę sezonową przed tak ważną imprezą jak mistrzostwa świata! a trener Janas powołując "autorski" skład kadry, powiedział, że "bierze pełną odpowiedzialność za jej wyniki", więc jeżeli słowa dl aniego się liczą, powinien wziąć odpowiedzialność za te dwie porażki Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zle przeygotowanie pilkarzy jest wina trenera! To on jest za to odpowiedzialny! Jezeli ktorys z pilkarzy byl slaby... trzeva bylo wziac kogos innego. Gdzie jest Franek? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.