Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17763 miejsce

Janda, Figura i Ostaszewska jako Dulskie w filmie Filipa Bajona. Produkcja do kin trafi w październiku 2015 roku

Filip Bajon, twórca przebojowych "Ślubów panieńskich" i "Przedwiośnia" rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

 / Fot. Marcin Makowski/WFDiFZdjęcia do filmu "Panie Dulskie" rozpoczęły się 14 stycznia. Plan zdjęciowy realizowany jest w Warszawie, a od 1 lutego również w Lublinie.

"Panie Dulskie" rozpoczynają się, gdy na lotnisku ląduje Johan Dulski. Jak się później okaże, starszy mężczyzna jest dzieckiem Hanki (służącej kiedyś w domu Dulskich) i Zbyszka (syna Dulskich) sprzed niespełna stu lat. Bohater przylatuje do Lublina w poszukiwaniu kamienicy swojej rodziny. Pomaga mu w tym najmłodsza Dulska, czyli wnuczka, która jest jednocześnie reżyserem filmowym. Kobieta chce przy okazji poznać historię swojej rodziny i odkryć tajemnice, które jej matka i babka chciały ukryć przed wszystkimi.

 / Fot. Marcin Makowski/WFDiFW rolach głównych występują Krystyna Janda, Katarzyna Figura i Maja Ostaszewska. W filmie grają także m.in. Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz i Władysław Kowalski.

Casting do filmu

25 i 26 stycznia, w auli KUL (al. Racławickie 14) w Lublinie, w godz. 10:00 - 18:00 odbędzie się casting na statystów do filmu. Poszukiwani są mężczyźni z włosami dłuższymi, ale nie długimi i kobiety z naturalnymi włosami do ramion (choć dla kilku pań producent zrobi wyjątek i zezwoli na krótsze fryzury). Warunkiem dodatkowym jest brak tipsów, aparatów na zęby, tatuaży i kolczyków na twarzy - informuje kurierlubelski.pl.

Zobacz także: Carte Blanche od piątku w kinach. Historia tracącego wzrok nauczyciela dostarczy widzom dobrej energii (wideo)

 / Fot. Marcin Makowski/WFDiFFilm produkowany jest przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: "Generał Nil", "Galerianki", "Facet (nie)potrzebny od zaraz" czy "Róża" Wojtka Smarzowskiego.

Produkcja realizowana jest przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu, a współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Panie Dulskie" trafią na ekrany kin w październiku 2015 roku. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Źródło:AIP, informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.