Facebook Google+ Twitter

Jane's Addiction i Peaches jutro w Poznaniu

Już jutro ostatnie wydarzenie tegorocznego Malta Festival. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi grupa Jane`s Addiction, jako support zagra Peaches.

Jane`s Addiction. / Fot. Materiały OrganizatoraTo z pewnością nie lada wydarzenie. Jane`s Addiction to jeden z najważniejszych zespołów rockowych na świecie przełomu lat '80 i '90. Jako support wystapi z kolei jedna z najbardziej oryginalnych i kontrowesyjnych artystek muzyki alternatywnej.

Jane`s Addiction

Jak czytamy na stronie festiwalu: "Od samego początku działalności Jane`s Addiction wiadomo było, że pojawił się zespół, który naprawdę "namiesza" na muzycznej scenie. Nawet w Los Angeles, które nie narzekało na brak rockowych atrakcji, bo właśnie tam zaczynały takie gwiazdy jak Red Hot Chili Peppers i Fishbone, grupa natychmiast stała się sensacją. Wokalista Perry Farrell, gitarzysta Dave Navarro, basista Eric Avery i perkusista Stephen Perkins zaproponowali publiczności to, czego wcześniej nie pokazywał nikt inny: wybuchową mieszankę nieokiełznanej dzikiej energii, szalonego tańca Farrella i doskonałego brzmienia. To sprawiło, że grupa Jane`s Addiction szybko trafiła na usta wszystkich".

Zespół powstał w 1985 roku dzięki spotkaniu Perry`ego Farrella i Erica Avery`ego. Pierwszy grał w kapeli Psi Com i potrzebował basisty, drugi po rozpadzie Flower Quartet nie miał gdzie grać. Kilka razy wystąpili razem jako Illuminotics. Wkrótce jednak nazwa zespołu zmieniła się na Jane's Addiction - od imienia Jane Bainter, która mieszkała razem z członkami zespołu, nieraz nawet ich utrzymując. Grupa zaczęła działać w pełnym składzie od 1986 roku kiedy to po różnych przetasowaniach w ekipie obok Farrella i Avry`ego znaleźli się perkusista Stephen Perkins i gitarzysta Dave Navarro.

W 1987 kapela miała swój debiut fonograficzny. Najpierw wczesna wersja "Pigs In Zen", ukazała się na składance klubu Scream, potem "Mountain Song", został użyty na soundtracku do filmu "Dudes". We wrześniu ukazała się ich pierwsza płyta, zatytułowana "Jane's Addiction", która była zapisem styczniowego koncertu w klubie Roxy w Hollywood.

W 1988 roku ukazała się płyta "Nothing Shocking", której okładka, zaprojektowana przez wokalistę, wzbudziła wiele kontrowersji (zdjęcie bliźniąt syjamskich z płonącymi włosami). Obrazek prowokował, co doskonale pasowało do tego, co muzycznie proponował zespół. Po wielu kłótniach członków Jane`s Addicitoin w 1990 roku udało im się wydać kolejną płytę - "Ritual De Lo Habitual". Krążek zebrał doskonałe recenzje i został uznany za wielki krok naprzód dla zespołu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.