Facebook Google+ Twitter

Janiszewski: Priorytetem spotkań jest wzajemna współpraca

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim jednym z założycieli i przewodniczącym rady programowej Stowarzyszenia "Integracja i Współpraca", o Forum Gospodarczym, które odbędzie się 3-4 lutego w Toruniu.

M.Wróbel: W jakim celu jest organizowane Forum Gospodarcze?
Jacek Janiszewski: - Forum organizujemy dla zbliżenia celów politycznych, gospodarczych i społecznych reprezentowanych przez różne opcje polityczne w Polsce. Ważnym celem jest także bliska współpraca miast w województwie kujawsko-pomorskim oraz regionu kujawsko-pomorskiego na terenie Polski oraz naszego kraju na arenie międzynarodowej.

M.W.: Co jest priorytetem spotkań?
- Priorytetem spotkań od 18 lat jest wzajemna współpraca i integracja pomiędzy politykami, firmami i samorządami, a także współkształtowanie polityki międzynarodowej regionu i kraju na arenie międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa wschodniego. Oddzielenie spraw polityki i gospodarki jest jednym z większych zadań edukacyjnych na naszych spotkaniach.

M.W.: Jakie są perspektywy rozwoju polityki handlowej z państwami rejonu Europy Środkowej i Wschodniej, Azji oraz Kaukazu? I jaki to będzie mało wpływ na życie przeciętnego Polaka?
- Perspektywy rozwoju współpracy z krajami naszego regionu oraz coraz szybciej rozwijającego się świata wschodu są bardzo optymistyczne - także z tego powodu, że Polacy są narodem, który świetnie rozumie niuanse kulturowe i gospodarcze tamtych krajów. W związku z tym można się spodziewać, że Polska skorzysta na dynamicznym rozwoju gospodarczym tych
krajów, a to oznacza, że wpłynie pozytywnie na przeciętnego Polaka, jeśli chodzi o jego siłę nabywczą na rynku wewnętrznym. Takie zjawisko wpłynie z kolei na zwiększony popyt wewnętrzny i dynamiczny rozwój usług i produkcji w Polsce, a zatem zwiększoną ilość wpływów finansowych do budżetu państwa. Cały ten związek przyczyn i skotów poprawi komfort życia naszego społeczeństwa.[/i]

M.W.:A jacy goście ze świata polityki i biznesu będą obecni na forum?
- Osoby, które przyjadą, będą zapisane na naszej stronie (więc warto tam zajrzeć: www.forumgospodarcze.pl/

Dziękujemy za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.