Facebook Google+ Twitter

Janne Ahonen odda jutro swój ostatni skok

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-08 22:00

Już w środę na obiekcie w Lahti odbędzie się konkurs, w trakcie którego wielki mistrz skoków narciarskich Janne Ahonen odda swój ostatni skok.

Fin, który oddał najdłuższy, niestety nieustany, skok na śniegu (240 m), będąc u szczytu popularności i sławy postanowił zakończyć sportową karierę. Na skoczni w Lahti HS-97 odbędzie się konkurs, w trakcie którego odda on swój ostatni skok. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali czołowi zawodnicy świata, ci z którymi Fin przez wiele lat rywalizował na skoczniach świata. Zapowiadani są m.in. Adam Małysz, Matti Hautamaeki,Martin Schmitt.

Człowiek "maska" odchodzi


Gwiazda. Niewątpliwie tak można o nim powiedzieć. Początkowo nieugięty, ukryty za szczelną maską, nie okazywał żadnych emocji. Również teraz, w momencie, gdy w ostatnim sezonie był czołowym skoczkiem świata, pokazał olbrzymią klasę. Nie zostawał w sporcie na siłę, potrafił w odpowiednim momencie wycofać się i niewątpliwie pozostanie w pamięci kibiców jako wspaniała osobowość i niezwykły zawodnik. Ahonen okazał się człowiekiem o wielkiej klasie. Potrafił odejść. Myślę, a nawet jestem pewny, że niewielu byłoby stać na taki gest.

Janne dziękujemy Ci za wspaniałe przeżycia jakie dostarczyłeś nam kibicom podczas swojej wspaniałej kariery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.