Janowicz przegrał z Nishikorim i odpadł z turnieju ATP w Halle!

Jerzy Janowicz nie podołał Japończykowi i nie awansował do półfinału. Łodzianin przegrał spotkanie 4:6, 7:5,3:6.

/ Fot. CC 2.Jerzy Janowicz już pożegnał się z turniejem w Halle. Polak miał szansę zagrać w półfinale, ale jej nie wykorzystał. Dzisiaj lepszy był rozstawiony z numerem drugim Japończyk - Kei Nishikori.
W pierwszym secie wydawało się, że Janowicz kontroluję sytuację, choć grał zdecydowanie mniej agresywnie niż jego rywal. Polak miał też spore szczęście - do czasu. Nishikori przełamał Łodzianina i wygrał seta 4:6.
Drugi set był najbardziej emocjonujący i zacięty. Janowicz pokazał się z dobrej strony - walczył niemal o każdą piłkę. Drugą partię gry rozpoczął bardzo dobrze, zyskał kilka gemów przewagi nad przeciwnikiem. Potem Japończyk doprowadził do wyrównania, ale ostatecznie, to "Jerzyk" wygrał tego seta.
Niestety, Polak zapłacił wysoką cenę za drugą część spotkania. Na początku trzeciej odsłony był wyraźnie zmęczony. Po kilkunastu minutach doszedł do siebie, ale było już za późno, by zniwelować starty.