84885 miejsce

Janowicz przegrał z Robredo i znów obraził się na dziennikarzy

Janowicz przegrał w 3. rundzie Wibledonu z Tommym Robredo. Po porażce nie był w najlepszym nastroju i udzielał dziennikarzom krótkich odpowiedzi. Szerzej wypowiedział się dopiero na temat straconej na początku piątego seta szansy na objęcie prowadzenia.

Pomeczową konferencję polski tenisista zawiedziony porażką z Hiszpanem rozpoczął stwierdzając "nie mam ochoty na rozmowy". Później nie było lepiej. Dziennikarze nie poddawali się i próbowali "wyciągnąć" od tenisisty podstawowe informacje: "to może choć powiesz, dlaczego nie masz?", Janowicz: zwyczajnie nie mam ochoty". Na kolejnych kilka prób zadania pytań, Janowicz odpowiadał najczęściej używając słów: "tak", "nie" - podaje Sport.pl

Nieco więcej powiedział dopiero dziennikarzowi Polskiego Radia: "W piątym secie zabrakło trochę szczęścia, szkoda tego pierwszego gema w piątym secie. Zabrakło szczęścia, i tyle.... Nie wiem, czy byłoby lepiej, gdyby spotkanie było przerwane przez zapadające ciemności... Ciężko gdybać... Robredo zagrał dobrego gema przy moim serwisie (...)". Tenisista podkreślił, że turniej nie był zły i wyraził nadzieję, że pozwoli mu się odbudować. Podkreślił, że myślami jest już przy kolejnym turnieju - w Bastad i Hamburgu.

To już kolejny "wybryk" polskiego tenisisty. Na początku kwietnia po porażce w Pucharze Davisa, podczas konferencji prasowej ostro skrytykował dziennikarzy zarzucając im brak wsparcia i brak wiedzy na temat tenisa.

28 czerwca Jerzy Janowicz na londyńskich kortach stoczył zacięty pojedynek z Tommym Robredo, ale ostatecznie przegrał 2:6, 4:6, 7:6, 6:4, 3:6.

Po porażce z Hiszpanem, Janowicz w rankingu ATP spadnie z 25. na 52 pozycję.