Facebook Google+ Twitter

Janukowycz chce, aby rosyjski był językiem urzędowym Ukrainy

Prezydent Wiktor Janukowycz, w przeddzień wizyty na Kremlu, opowiedział się za wprowadzeniem na Ukrainie drugiego języka urzędowego - rosyjskiego.

Jak poinformował serwis zik.ua, Wiktor Janukowycz przygotowuje się do wprowadzenia na Ukrainie drugiego języka urzędowego - rosyjskiego. W wywiadzie dla agencji ITAR TASS stwierdził, że za drugim językiem urzędowym na Ukrainie opowiadają się wszyscy Ukraińcy, gdyż ludność wschodniego sąsiada mówi w zasadzie po ukraińsku i rosyjsku. O zamiarach wprowadzenia na Ukrainie urzędowego rosyjskiego, prezydent Janukowycz mówił w przeddzień swojej wizyty na Kremlu.

Komentarz Autora
We wprowadzeniu drugiego języka urzędowego, prezydent Ukrainy nie widzi nic zdrożnego, gdyż w wielu krajach europejskich jest to norma. Ani się obejrzymy, a na Ukrainie obok hrywny będzie obowiązywać druga jednostka monetarna - rubel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 21.03.2012 09:44

czy to historycznie była strefa wpływów??mnie sie wydaje ze od wieków to była część rosji i na krym jeszcze puszkin był zesłany i lermontow.. i wielu innych wybitnych ...!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Malicki
  • Jerzy Malicki
  • 21.03.2012 09:04

Wielki patriota z tego Janukowycza!- a co na to Ukraińcy? Jak widać kolejne powstanie, czy rewolucja jest konieczna, by to pro rosyjskie towarzystwo odsunąć od władzy. W dalszej perspektywie secesja Ukrainy i rozpad na dwa mniejsze podmioty administracyjne. Zachodnia Ukraina zapewne nigdy nie pogodzi, się by pozostać w strefie wpływów Rosji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.