Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1342 miejsce

Janukowycz chce referendum w każdym regionie Ukrainy. Tymoszenko: Unicestwi kraj

Wiktor Janukowycz wzywa mieszkańców każdego regionu Ukrainy do wzięcia udziału w referendum i określenia ich statusu. Według Julii Tymoszenko były prezydent dąży do unicestwienia kraju. "Wiktor Janukowycz stał się instrumentem walki z niepodległą Ukrainą" - podsumowała.

 / Fot. EPA / SERGEY DOLZHENKOWiktor Janukowycz nie wycofuje się ze swoich wcześniejszych słów na temat Majdanu i w dalszym ciągu uważa, że doszło tam do zbrojnego przewrotu. Twierdzi, że teraz jedynym sposobem na ustablizowanie sytuacji w kraju może być przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum.

Były prezydent Ukrainy nawołuje do separatyzmu i zachęca mieszkańców, żeby przeprowadzili referendum w każdym regionie kraju w celu określenia jego statusu. "Jako prezydent, który jest z wami myślami i sercem, apeluję do każdego zdrowo myślącego obywatela Ukrainy: nie dajcie się wykorzystywać samozwańcom!" - wzywa.

Pomysł Janukowycza ostro skomentowała Julia Tymoszenko, która stwierdziła, że przestał on udawać, że nie dąży do rozpadu Ukrainy. "Jeśli naprawdę jest to oświadczenie Janukowycza, to jest to kolejny dowód, że człowiek, który był kiedyś prezydentem Ukrainy, stał się dziś instrumentem walki przeciwko niej, jej narodowi, instrumentem unicestwienia Ukrainy" - powiedziała.

Tymoszenko ma nadzieję, że Janukowycz poniesienie konsekwencje za nawoływania do rozpadu kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.