Facebook Google+ Twitter

Janukowycz czy Tymoszenko? Ukraina wybiera prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 08:12

Trwa druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie. Biorą w niej udział Wiktor Janukowycz i Julia Tymoszenko, którzy w pierwszej turze zdobyli odpowiednio 35 i 25 procent głosów. Jewhen Kopatko, socjolog, ocenia, że przewaga jednego z kandydatów ostatnio znacznie się zwiększyła.

 / Fot. SERGEY DOLZHENKO PAP/EPAOd 17 stycznia politycy skupili się na umocnieniu swoich pozycji w regionach, gdzie zdobyli wtedy największe poparcie. Kandydaci nie prowadzili debat, nie toczyły się spory dotyczące ich programów. Obydwoje stawiali raczej na bezpośredni kontakt z wyborcami - Wiktor Janukowycz starał się przekonać swoich wyborców, że na pewno ułatwi wykorzystanie na co dzień języka rosyjskiego. Julia Tymoszenko usiłowała przedstawić siebie jako proeuropejską patriotkę.

Chociaż od I tury wyborów nie ukazał się żaden sondaż wyborczy, wiadomo, że były one przygotowywane do wewnętrznego wykorzystania przez sztaby.

Według różnych badań przed pierwszą turą różnica między pierwszym a drugim miejscem wynosiła od 8 do 11 punktów procentowych, co odpowiadało wynikom pierwszej tury. "Dzisiaj szanse na zwycięstwo jednego z kandydatów są znacznie wyższe i wzrosły praktycznie dwukrotnie" - podkreślił Kopatko.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

*Tymoszenko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście jestem za Tymoszenkę i to nie tylko dlatego, że urodziła się tego samego dnia co ja :P Ale sądzę, że nie ma tam większych szans wygrać w drugiej turze. Takie czasy, taki kraj,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę trudno w mojej ocenie jest tam wybrać. Jest to kraj, który w bardzo niskim stopniu oddzielił się od Federacji Rosyjskiej, mimo własnego rządu i nazwy. Julia Tymoszenko kobieta z wizją zachodnio-europejską ma do pokonania duży elektorat osób, które wierzą w Janukowycza jak w obrazek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam znajomą Ukrainkę Larysę lat 29 .Gdybym był Ukraińcem.to bym głosował na panią Tymoszenką .Z dwóch powodów :podoba mi się jako kobieta ,po drugie jest pro europejska i widzi swój kraj w NATO I UE.Juszczenko za promocję morderców z UPA niech już zakończy swe rządy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.