Facebook Google+ Twitter

Janukowycz: Jaceniuk premierem, Kliczko wicepremierem. Opozycja odrzuca propozycję

Przełom w Kijowie. Wiktor Janukowycz spotkał się z opozycją i zaproponował Arsenijowi Jaceniukowi tekę premiera, a Witalijowi Kliczce wicepremiera. Zgodził się również na ograniczenie kompetencji prezydenta.

 / Fot. EPA/MYKHAILO MARKIV / POOLPo południu prezydent Ukrainy spotkał się z przedstawicielami opozycji, m.in. z Arsenijem Jaceniukiem i Witalijem Kliczką. Według agencji Interfax w czasie tych rozmów nastąpił przełom i Wiktor Janukowycz zaproponował Jaceniukowi stanowisko premiera, a Kliczce - wicepremiera ds. nauki i kultury.

Janukowycz miał również zgodzić się na ograniczenie kompetencji prezydenta na rzecz parlamentu oraz uchwalenie amnestii dla wszystkich uczestników protestów na Majdanie o ile opuszczą zajęte gmachy rządowe.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Najbogatszy z Ukraińców powziął zwątpienie w Janukowycza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też oglądałem tę transmisję. Jaceniuk przedstawił sprawę do rozstrzygnięcia tłumowi pałkarzy, noszącemu w tym wypadku godną nazwę: narodne wiecze tzn. wiec ludowy. Tłum wielkim głosem zażądał odrzucenia ustępstw i obalenia prezydenta.

Potem na kamerze nr 2 (radio svoboda.ua) pokazywano włamanie do hali wystaw międzynarodowych i jej plądrowanie w wykonaniu podpitych jegomościów w hełmach budowlanych i wojskowych. Niestety, na tym malowniczych scenach film się urwał tzn. wyłączyła się kamera względnie ktoś jej w tym pomógł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałam na relację na żywo z Majdanu (o.1-2 w nocy) - w tłumie spokój, mnóstwo ognia i dymu, przemówienia, ale propozycję objęcia stanowisk rządowych Jaceniuk i Kliczka odrzucili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opuszczą gmachy rządowe? Jest jeszcze mnóstwo sklepów do zrabowania, a nowe państwo ze stolicą we Lwowie będzie potrzebowało czegoś na dobry początek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Lwów chce niepodległości link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.