Facebook Google+ Twitter

Janukowycz na Ukrainie: Jestem niezbędny do rządzenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 21:04

Wiktor Janukowycz przekonuje, że w nowej koalicji w Radzie Najwyższej musi wziąć udział Partia Regionów. Tymczasem prezydent Wiktor Juszczenko i jego sekretariat straszą prorosyjską orientacją takiego sojuszu.

„Zły pokój jest lepszy niż dobra wojna" - powiedział przewodniczący Partii Regionów w czasie spotkania z amerykańskim ambasadorem Williamem Taylorem. Wiktor Janukowycz podkreślił, że bez jego ugrupowania nie da się stworzyć stabilnej koalicji. Jednocześnie jednak nie wykluczył możliwości rozpisania przedterminowych wyborów.

Z kolei przebywający w Stanach Zjednoczonych Wiktor Juszczenko przekonuje, że sojusz Partii Regionów i Bloku Julii Tymoszenko zmieni ukraińską politykę o 180 stopni, szczególnie w kwestii integracji z NATO. Andrij Kyslynskyj z sekretariatu prezydenta twierdzi, że premier niedługo pojedzie do Moskwy, aby „złożyć sprawozdanie" dotyczące sytuacji politycznej na Ukrainie.

Nie są to pierwsze tego typu oświadczenia - Julia Tymoszenko zapewnia jednak, że jest zwolenniczką zbliżenia z NATO. Także, zdaniem komentatorów, w zeszłym roku, gdy premierem był Wiktor Janukowycz ,nie można było mówić o pogorszeniu współpracy z Sojuszem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.