Facebook Google+ Twitter

Janukowycz odwiedzi Brukselę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 13:07

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz poinformował oficjalnie, że pierwszą wizytę zagraniczną złoży w Brukseli. Takie zapewnienie padło w czasie spotkania z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.

Deklarowana wizyta odbędzie się w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie 1 marca.
Według wcześniejszych, jeszcze nieoficjalnych informacji, prezydent Ukrainy ma się spotkać z prezydentem Unii Europejskiej Hermanem Van Rompuyem oraz przewodniczącymi Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, Jose Manuelem Barroso oraz Jerzym Buzkiem.

Politolog Kost Bondarenko podkreśla, że pierwsza wizyta nie przesądza o dalszej polityka zagranicznej prezydenta. -Przypomnę, że Wiktor Juszczenko w pierwszą podróż zagraniczną pojechał do Moskwy, ale nic to nie dało dla naszych stosunków - dodał politolog. Z kolei Leonid Kuczma pierwszy raz pojechał do Rosji w 1997 roku - 3 lata po zaprzysiężeniu. -Nie oznacza to, że był politykiem proeuropejskim czy proamerykańskim - podkreślił Kost Bondarenko.

Planowana jest także podróż nowego prezydenta do Moskwy. Prawdopodobnie odbędzie się ona w pierwszej dekadzie marca, już po powołaniu nowego rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.