Facebook Google+ Twitter

Janukowycz pojechał na Kreml. Kliczko grozi paraliżem Ukrainy w razie ugody

O godz. 10 czasu polskiej Wiktor Janukowycz spotka się z Władimirem Putinem. Prezydenci Ukrainy i Rosji mają podpisać porozumienie ws. współpracy gospodarczej. Ukraińska opozycja obawia się, że dokumenty mogą dotyczyć przystąpienia Ukrainy do unii celnej.

 / Fot. EPA/TATYANA ZENKOVICHDziś na Kremlu odbędzie się spotkanie prezydentów Ukrainy i Rosji. Wiktor Janukowycz ma podpisać porozumienie ws. współpracy gospodarczej z Rosją. Mimo że wicepremier Ukrainy zapewnił, że nie chodzi o przystąpienie Ukrainy do unii celnej, opozycja obawia się, że właśnie taka umowa może zostać zawarta. Serhij Arbuzow twierdzi, że prezydenci podpiszą umowę ws. produkcji samolotów oraz uregulowań handlowych z Kremlem.

Opozycja zagroziła, że jeśli Ukraina przystąpi do unii celnej, w kraju odbędą się masowe demonstracje. W niedzielę na Majdanie została przyjęta rezolucja, która zabrania prezydentowi Ukrainy podpisania takiego dokumentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janukowycz to na pewno nie przyszłość Ukrainy , ale pożyjemy to i zobaczymy . ? Nigdy niema tak chop siup i gotowe.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądziłem, że sytuacja na Ukrainie będzie się stabilizować z każdym dniem a mocne stanowisko Ukrainy wyjdzie jej na korzyść w negocjacjach z UE. Okazuje się jednak, że wcale tak się nie dzieje.
To, co Janukowycz mógł ugrać z UE może okazać się za chwilę bezpowrotnie stracone.
Według mnie, to rozpoczął on spacer po bardzo cienkiej linie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.