Facebook Google+ Twitter

Janukowycz: Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z ukraińskim prezydentem w cztery oczy. Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, obaj przywódcy podjęli szereg ważnych tematów.

Komorowski i Janukowycz / Fot. Biuro Prasowe Prezydenta UkrainyRozmowy między przywódcami obu państw dotyczyły wielu zagadnień. Chodzi przede wszystkim o współpracę w zakresie obronności (poprzez stworzenie polsko-ukraińsko-litewskiej brygady wojskowej), bezpieczeństwa międzynarodowego, inwestycji (podpisano umowy o wspólnej współpracy gospodarczej), a także spraw zawiązanych z wejściem Ukrainy w struktury Unii Europejskiej.

Zobacz zdjęcia z wizyty prezydenta Janukowycza w Polsce

Pomóc Ukrainie wejść do Unii

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział bardzo wyraźnie, że Polska chce dzielić się z Ukrainą swoimi doświadczeniami w zakresie integracji europejskiej, a także wspierać aspiracje strony ukraińskiej w tym zakresie. Podkreślił, że będzie bardzo ściśle współpracował na tym polu z prezydentem Janukowyczem.

Partnerstwo strategiczne

W czasie rozmowy, podjęta została także kwestia współpracy w ramach partnerstwa strategicznego. Ma się ona opierać przede wszystkim na intensyfikacji kontaktów i realizacją wielu wspólnych planów. Okazją do zaciśnięcia współpracy i relacji może być chociażby 20. rocznica niepodległości Ukrainy. Wiktor Janukowycz po zakończonym spotkaniu powiedział, że Polska była i jest strategicznym partnerem Ukrainy.

Czytaj także:
Janukowycz rozmawiał z Tuskiem o integracji europejskiej i Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Polak
  • Polak
  • 04.02.2011 09:32

Bez obrazy, ale tak jak u nas mamy taką scenę polityczną jaką sobie wybraliśmy. Najpierw PIC, PO i nic ponch już nie pozostanie?? A na Ukrainie poco był ten cały majdan i wyszło tak jak u nas razem tkwimy w tym samym g.....e!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ruslan/marcin
  • ruslan/marcin
  • 04.02.2011 08:05

Nie tego czlowieka ma wspieracz Polska. Wladza ukrainska robie wszystko tak, ze mlodzez mysle tylko jak szybczej z tamtego kraju uczeknuc(
Nie mamy juz ani kasy, ani swobody. Tylko nienawisc do Janukowycza i zal do Ukrainy.
Spodziewalem sie, ze Polska bede wspierac demokratije u nas, lecz zadnego o tym slowa, a tylko - partnerstwo strategiczne. Zadnej wskazowki dla Ukraincow na nadzieje, na to, ze Polska sledzi o prawach czlowieka w tym kraju. Po co nam to?
Za co mamy winu przez Panem? Czy za 1648 rok?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2011 00:09

Polskie przysłowie brzmi :gadał dziad do obrazu,a obraz doń ani razu! Tak i tu,Ukraina w najbliższym czasie nie wejdzie do Unii z powodu jednej bardzo prostej przyczyny!Unia wymaga przyjęcia ustaw co do restytucji mienia,w tym polskich obywateli we Lwowie,Truskawcu,Łucku, Drohobyczu,itd,itp!
Czy to jest możliwie?Ale jest i inne polskie przysłowie: Głaszcz chama,to Cię kopnie.Kopnie chama,to Cię pogłaszcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Smutno mi
  • Smutno mi
  • 03.02.2011 18:15

Ha-ha!Po co mu Europa,on juz dawno ma Ameryke dla siebie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.