Facebook Google+ Twitter

Janukowycz poprosił Putina o interwencję zbrojną na Ukrainie. Napisał list

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin przyznał, że to Wiktor Janukowycz poprosił Władimira Putina o interwencję zbrojną na Krymie. Prezydent Ukrainy napisał w liście, że jego kraj stanął na krawędzi wojny domowej i poprosił Rosjan o przywrócenie porządku.

 / Fot. EPA / JASON SZENESAmbasador Rosji Witalij Czurkin Witalij Czurkim w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ powiedział, że to Wiktor Janukowycz poprosił Władimira Putina o interwencję zbrojną na Ukrainie. Jak podaje Rzeczpospolita, prezydent Ukrainy 1 marca napisał list do przywódcy Rosji, w którym stwierdził, że jego kraj stanął na krawędzi wojny domowej. Według niego, na Ukrainie doszło do "aktów otwartej przemocy", które inspirowały państwa Unii Europejskiej.

Janukowycz poprosił, aby Putin przywrócił "ład i porządek" na Ukrainie, ponieważ według niego to, co się tam wydarzyło, nie jest niczym innym jak bezprawnym aktem terroru. Według Czurkima, Rosjanie wysłali swoje wojska na Krym z powodu "ochrony mniejszości".

Ambasador USA przy ONZ Samantha Power odpowiedziała Czurkimowi, że Moskwa próbuje się postawić w miejscu strażnika pokoju, a tymczasem naruszyła suwerenność niezależnego państwa. "Rozwiązanie kryzysu na Ukrainie jest proste: dialog wszystkich stron konfliktu, wycofanie rosyjskich wojsk i wysłanie międzynarodowych obserwatorów. A w żadnym wypadku kolejne groźby i jeszcze więcej żołnierzy" - podkreśliła stanowczo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

„Przygotowywano ich w specjalnych bazach na sąsiednich terytoriach na Litwie i w Polsce, ale również na samej Ukrainie. Przygotowywali ich instruktorzy przez długi czas. Działają jak jednostki specjalne. Czemu wydaje wam się, że na Krymie mamy być gorsi?” - powiedział Putin - Pravda.com.ua

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, czytam: Według Czurkima, Rosjanie wysłali swoje wojska na Krym z powodu "ochrony mniejszości".
To o którą MNIEJSZOŚĆ tu chodzi? O Żydów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku -
http://www.eastway.pl/ludnosc+krymu
...Dziś teren Krymu zamieszkuje 2.5 mln ludzi (5% ludności Ukrainy z 52 mln). Największym miastem półwyspu jest Sewastopol (365 tys. mieszkańców), kolejnym pod względem wielkości miastem jest stolica Autonomicznej Republiki Krymu, Symferopol (341 tyś.). Zdecydowana większość ludności stanowią Rosjanie i Ukraińcy ( razem ok. 80%). 10% ludności to Tatarzy Krymscy. Ponadto na półwyspie żyje jeszcze 80 innych narodowości, z których największymi mniejszościami są: Białorusini, Grecy, Niemcy, Bułgarzy, Polacy, Karaimi, Ormianie, Krymczacy, Żydzi oraz inni....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Autonomiczna_Republika_Krymu
...Obecnie większość ludności (58,32%) stanowią Rosjanie. Oprócz nich żyją tu Ukraińcy (24,32%) i Tatarzy krymscy (12,10%). Ci ostatni stanowili większość ludności półwyspu ostatnio w 1864 r. (50,3%). Przed końcem II wojny światowej stanowili ok. 20%, tj. do czasu gdy w ramach stalinowskich represji za domniemaną kolaborację z Niemcami zostali deportowani w większości do Uzbekistanu. Po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę liczba Tatarów krymskich na Krymie stale się zwiększa dzięki powrotom dawnych wygnańców lub ich potomków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowicie zgłupiałem, raz słyszę, że na Krymie większość zdecydowana to Rosjanie, a tu czytam, że trzeba tą MNIEJSZOŚĆ ochraniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.