Facebook Google+ Twitter

Janukowycz ścigany listem gończym. Odpowie za krwawą pacyfikację Majdanu?

Były prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, uciekł z Kijowa w piątek i ukrywa się we wschodnich regionach kraju. W poniedziałek rano został wysłany list gończy. Jest ścigany za masowe zabójstwa.

Został wysłany list gończy za Janukowyczem / Fot. By Igor Kruglenko a.k.a. Ingwar.Ingwar at ru.wikipedia [CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], from Wikimedia"Zostało wszczęte śledztwo w sprawie masowych zabójstw cywili. Janukowycz wraz z szeregiem innych osób jest poszukiwany" - oświadczył p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow, jak podaje wprost.pl

Funkcjonariusze, przebywający razem z Janukowyczem (odpowiednik polskiego Biura Ochrony Rządu) mieli wybór, mogli nadal towarzyszyć Janukowyczowi lub mogli zostać w Krymie. Ci, którzy zostali, otrzymali pismo od byłego prezydenta z informacją o rezygnacji z ochrony.

"Z częścią ochrony, która pozostała przy nim, w towarzystwie m. in. Andrija Klujewa (byłego szefa administracji prezydenckiej), Janukowycz trzema samochodami udał się w nieznanym kierunku, wyłączając wszystkie środki łączności" - poinformował Awakow.

W ciągu ostatnich kilku dni deputowani masowo opuszczali parlamentarną frakcję Partii Regionów, natomiast ci, którzy pozostali w rządzie, stopniowo odcinali się od Janukowycza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.