Facebook Google+ Twitter

Janukowycz w Warszawie. Prezydenci Polski i Ukrainy na X forum gospodarczym

Prezydenci Polski i Ukrainy wzięli udział w sesji zamykającej X polsko-ukraińskie forum gospodarcze.

Janukowycz i Komorowski na GPW / Fot. Biuro Prasowe Prezydenta Ukrainy"Chcemy dobrych kontaktów biznesowych z Ukrainą" - taką opinię wyraził prezydent Komorowski podczas X polsko-ukraińskiego forum gospodarczego.
Wyraźnie podkreślił również, że nasz kraj konsekwentnie wspiera niepodległą Ukrainę w jej dążeniach proeuropejskich.

Dodał także, że biznes jest ogromną szansą na trwałe zbliżenie między Polską a Ukrainą. Zachęcał stronę ukraińską, aby skorzystała z polskich doświadczeń związanych ze zmianami i przekształceniami w gospodarce i samorządności.

Natomiast prezydent Wiktor Janukowycz powiedział, że rozwijająca się współpraca regionalna między Polską a Ukrainą powinna dać wymierne korzyści: wzrost obu gospodarek i polepszenie jakości życia w regionie. W swoim przemówieniu zwrócił także uwagę na to, iż podpisane w dniu wczorajszym porozumienia gospodarcze są impulsem do rozwoju biznesu, który w znacznym stopniu wspomaga rozwój naszych krajów.

"Relacje polsko-ukraińskie mogą być fundamentem nowej Europy" - tak prezydent Janukowycz ocenia nasze wspólne relacje. Powiedział również, że "historia znacznie bardziej nas łączy niż dzieli". Wyraził również przekonanie, iż zbliżający się mundial w 2012 roku stworzy szansę na zacieśnienie współpracy na szczeblach rządowych i biznesowych. Twierdzi, że Euro 2012 będzie stało na wysokim poziomie i że wspólnie zrealizujemy to przedsięwzięcie. W opinii ukraińskiego prezydenta jest to również wydarzenie, które ukierunkuje nas bardziej na przyszłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.