Facebook Google+ Twitter

Janukowycz: Władzę na Ukrainie przejęli nacjonalistyczni, profaszystowscy pałkarze

Wiktor Janukowycz uważa, że jest prawowitym prezydentem Ukrainy. "Władzę na Ukrainie przejęli nacjonalistyczni, profaszystowscy pałkarze, reprezentujący absolutną mniejszość mieszkańców" - powiedział dziś podczas konferencji w Rostowie nad Donem i zaproponował wypełnienie porozumienia z 21 lutego, podpisanego w obecności ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Polski i Francji.

 / Fot. PAP/EPANapięcie na Krymie nie maleje. Jak podają ukraińskie media, rosyjskie oddziały przejęły lotnisko Balbek w pobliżu Sewastopola na Krymie. Flota Czarnomorska zaprzecza co prawda tym doniesieniom, ale wiadomo, że dobę wcześniej grupa uzbrojonych ludzi opanowała lotnisko w Symferopolu. Była to prawdopodobnie rosyjska samoobrona Krymu. Uzbrojeni żołnierze w mundurach Floty Czarnomorskiej widziani byli też w pobliżu portu w Sewastopolu.

Doniesienia medialne są bardzo niepełne i sprzeczne. Rzecznik Komisji Europejskiej Olivier Bailly uznał iż w tej sytuacji, wskazana jest roztropność w komentarzach. Podkreślił także, że wszyscy muszą szanować integralność terytorialną Ukrainy.

Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej Jan Piekło oraz prezes Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego Zbigniew Pisarski podkreślają, że Janukowycz jako polityk jest skończony. -Stracił wiarygodność w oczach świata i nie ma szans na powrót do władzy w Kijowie; jest marionetką w rękach Moskwy, bo tylko ona może mu zagwarantować bezpieczeństwo - powiedzieli PAP.

Unia Europejska od kilku dni stara się wdrożyć sankcje przeciwko winnym przemocy i naruszeń praw człowieka na Ukrainie, jednak nadal projekt pozostaje wyłącznie w sferze przygotowań, a polityczna decyzja o wprowadzeniu w życie sankcji na razie nie zapadła.

Wiadomo, że od piątku zamrożone są aktywa 20 obywateli Ukrainy w Szwajcarii, w tym odsuniętego od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza i jego syna Ołeksandra. Decyzje o zamrożeniu lokat podjęły też władze Austrii i Liechtensteinu.
Nie są znane nazwiska osób objętych restrykcjami w Austrii, ale wiadomo, że są one podejrzane o łamanie praw człowieka i korupcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janukowycz, to zbir podobnie jak Putin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wymienieni w ostatnim akapicie dali sobie zrobić wodę z mózgu zapewnieniami jak to niby na Zachodzie szanuje się własność prywatną? Trudno mi w to uwierzyć, ale z drugiej strony na wszystko jest jakaś rada prócz śmierci i głupoty ludzkiej.

Zaś strona rosyjska gra zgodnie z regułami wypracowanymi w Kijowie przez "mowniuków", którym się zdaje, że zwycięzców nikt nie będzie sądził (mają słuszność) i że to oni nimi są (i w tym się mylą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.