Facebook Google+ Twitter

Janukowycz wydał rozkaz strzelania do ludzi na Majdanie

Wyniki śledztwa jakie przedstawił ukraiński prokurator generalny świadczą przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi. To były prezydent wydał rozkaz strzelania do ludzi zgromadzonych na Majdanie. Zatrzymano funkcjonariuszy "czarnej kompanii" Berkutu

Wiktor Janukowycz, były prezydent Ukrainy; europejczycy.info; licencja: CC3.0 / Fot. europejczycy.infoJeszcze kilkanaście godzin temu w Rostowie nad Donem, były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz udzielał głosu wybranym mediom i zapewniał: "Jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie dawałem rozkazu strzelać. I o ile wiem, nie wydawano też broni pododdziałom, które brały udział w ochronie urzędów publicznych." Oznajmił, że obraz sytuacji nakazywał zająć bardziej zdecydowane stanowisko wobec protestujących na Majdanie, ale nie zdecydował się tak postąpić: "To przeczyło moim zasadom."

Słowa Janukowycza są od kilku godzin poddawane pod ogień krytyki całego świata. Wygląda to na ledwie początek oskarżeń pod jego adresem. Według ustaleń śledztwa ukraińskich organów ścigania, rozkaz użycia broni wobec demonstrantów został wydany właśnie przez niego. Prokurator generalny Ołeh Machnycki oznajmił, że 20 lutego zapadła taka decyzja wolą Wiktora Janukowycza za pośrednictwem jego administracji, ministerstwa spraw wewnętrznych i służby bezpieczeństwa. Bezpośrednimi wykonawcami rozkazów mieli być członkowie specjalnego oddziału "Berkutu", tzw. "czarna kompania." Do jej zadań należało realizowanie szeroko rozumianych operacji specjalnych. Zastępca prokuratora generalnego Ołeksij Bahaniec dodał, że funkcjonariuszom tej kompanii wydawano broń snajperską, co tłumaczy kim byli siejący postrach strzelcy wyborowi w owym czasie. Strzały z karabinu snajperskiego SKS padały z dachu hotelu "Ukraina". Strzelców lokalizowano też na dachu hotelu "Kozak", Domu Związków Zawodowych i innych budynków. Śledczy badają każdy ślad i sprawdzają czy członkowie innych oddziałów mogli strzelać do ludzi.

Zatrzymano już dziewięciu członków "czarnej kompanii". Trwają czynności zmierzające do zatrzymania następnych.

Wydarzenia na Majdanie były bezprzykładnym krwawym aktem. W dniach pomiędzy 18 a 20 lutego, zginęły 103 osoby, a ponad 1500 zostało rannych.

źródła: rosbalt.ru
Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Trochę logiki, Panie Romanie, zamiast tych namiętnych ocen by się przydało. Gdyby Janukowycz był rzeczywiście taki zły i cyniczny, to już po pierwszych gorących dniach, gdy wojujący nacjonaliści użyli ciężarówek do taranowania kordonów policji szturmowej przed budynkiem administracji prezydenta, wprowadziłby stan wyjątkowy i kazałby strzelać ostrą amunicją tam, gdzie inne środki zawiodą. Oczywiście nastąpiłyby sankcje zachodnie, ale lepiej zmagać się z sankcjami niż stracić władzą i majątek, zwłaszcza z punktu widzenia cynicznego drania, nieprawdaż? Koniec końców rozkaz użycia broni palnej wydał milicji minister spraw wewnętrznych i ta zaczęła się odstrzeliwać dopiero 20 lutego. Na zapisach wideo było wyraźnie, że jej kule trafiały od przodu w ręce i nogi, a potem następowały wystrzały w klatkę piersiową, oddawane z boku.

link

Zaś komisja nowej władzy w Kijowie nie jest zainteresowana ujawnieniem prawdy, a tylko oskarżaniem wroga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie drwale rąbią , tam wióry lecą . Janukowycz bez powodu nie uciekał z Ukrainy , a
dlaczego go Rosja chroni i trzyma , ano ma swój interes . / ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaś również w UE rząd bułgarski zapowiedział, że nie przyłączy się do sanckji przeciw Rosji, że nie będę się szerzej rozwodził nad postawą francuskich, holenderskich, brytyjskich i jeszcze innych partii narodowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos rzekomej bezprzykładności:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_niedziela_%28Irlandia_P%C3%B3%C5%82nocna_1972%29

Anglicy od 1922 utrzymują siłą podział Irlandii na dwie części, opierając się na poparciu wyraźnej większości poddanych w części, którą postanowili utrzymać przy sobie. Analogie czytelne? Dla samodzielnie myślących bez wątpienia tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały świat znaczy tyle co wszyscy, a wszyscy znaczą tyle co nikt. Nawet jeśli są tacy, którzy chcą, aby wszyscy myśleli tak, jak oni podżegają, urządzając konkurs nieustający na najgorszego człowieka na świecie, a sami zamilczając własne łajdactwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.