Facebook Google+ Twitter

Janukowycz zwrócił się do Rosji. Jej armia przekroczy granicę?

Przed godziną delegat rosyjski w ONZ ujawnił datowane na 1 III pismo prezydenta Ukrainy do prezydenta Rosji. Rosyjski dyplomata niemal wprost zapowiedział przekroczenie granicy przez wojska rosyjskie. Pod ich osłoną odbędzie się plebiscyt.

"Jako legalnie wybrany prezydent Ukrainy oświadczam: wydarzenia na Majdanie, bezprawne zagarnięcie władzy w Kijowie, doprowadziły do tego, że Ukraina znalazła się na skraju wojny domowej. W kraju panuje przemoc i anarchia. Życie i bezpieczeństwo ludzi są zagrożone, zwłaszcza na Krymie i południowym wschodzie. Pod wpływem krajów zachodnich zapanował jawny terror i przemoc. Trwają prześladowania ludzi za ich poglądy polityczne i język, którym się posługują." - uzasadnił swoją prośbę Janukowycz.

Wiktor Janukowycz odwołuje się do licznych, zwłaszcza w Kijowie i Lwowie, przypadków publicznego bicia i poniżania milicjantów, działaczy Partii Regionów i Komunistycznej Partii Ukrainy (KPU). Co najmniej dwóch z nich: gubernator Wołynia oraz szef KPU we Lwowie, z powodu doznanych obrażeń znalazło się w szpitalu. Nowe władze nie przeciwdziałają niszczeniu mienia tych organizacji. Wskazuje się też na obezwładnienie milicji i prokuratury przez Prawy Sektor, który występuje w ich roli po zdobyciu znacznej części broni i wyposażenia policyjnego, zwłaszcza w Kijowie i Lwowie. Witalij Czurkin przyznał pośrednio również, że rząd rosyjski postanowił uzbroić oddziały samoobrony powstające w Charkowie, Doniecku i innych miastach wschodnioukraińskich.

Czurkin zapowiada wkroczenie na Ukrainę w RB ONZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.