Facebook Google+ Twitter

Janukowycz: Żyję i nie ustąpię. Były prezydent zapowiada powrót na Ukrainę

„Nie ustąpiłem, nie uciekłem, jak tylko będzie to możliwe, wrócę na Ukrainę” – zapowiedział Wiktor Janukowycz. Były prezydent wygłosił oświadczenie w Rostowie nad Donem. Dziennikarze nie mieli prawa do zadawania pytań.

 / Fot. EPA/SERGEI ILNITSKY"Drodzy rodacy, jako że na Ukrainie rozpowiadane są o mnie wszelkie słuchy, chciałbym powiedzieć, że żyję - rozpoczął oświadczenie Wiktor Janukowycz. "Chociaż nie mogę powiedzieć, że czuję się dobrze, bo nie mogę bez strasznej trwogi patrzeć, co dzieje się na Ukrainie".

W oświadczeniu podkreślił, że nie uciekł z Ukrainy, nikt go nie odwołał, ponieważ działania, które zastosowano nie są środkami konstytucyjnymi. Zapowiedział, że wkrótce powróci do kraju, bo „rzekomy prezydent” wybrany 25 maja będzie nielegalny.

Janukowycz zwrócił się też do przywódców państw europejskich oraz USA i oskarżył ich o sprzyjanie faszyzmowi. "Zwracam się do społeczności międzynarodowej - nie macie prawa wspierać rozboju i przewrotów niekonstytucyjnych" - apelował. Jak powiedział, USA chce przekazać miliard dolarów "bandyckiemu reżimowi", choć prawo amerykańskie zabrania finansować nielegalnie wybrany rząd".

Obalony prezydent przestrzegał przed odradzającym się na Ukrainie faszyzmem i nacjonalizmem, którego reprezentanci chcą przejąć najważniejsze w kraju stanowiska. Wg niego, w kraju szerzy się bezprawie, anarchia, przemoc wobec Ukraińców. "Opamiętajcie się! Oni chcą zawiesić flagę Bandery, dać nacjonalistom broń do ręki".

Janukowycz zapowiedział, że już wkrótce przez decyzje „rzekomego rządu” Ukrainę czeka katastrofa gospodarcza. I dodał: "Ukraina przechodzi teraz trudny czas, ale przetrwamy; ludzie przejrzą na oczy, kraj powstanie z kolan i się zjednoczy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.