Facebook Google+ Twitter

Janusz Kaczmarek zarzuca PiS łamanie prawa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 11:41

Janusz Kaczmarek zarzucił przed sejmową komisją do spraw nacisków Prawu i Sprawiedliwości wykorzystanie aparatu państwowego i służb specjalnych do niszczenia jego osoby.

Przed sejmową komisją do spraw nacisków na służby specjalne były szef MSWiA powtórzył, że nie był źródłem przecieku w sprawie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Ministerstwie Rolnictwa.

Janusz Kaczmarek zarzucił także PiS stosowanie bezprawnej inwigilacji, łamanie prawa przy postępowaniu przygotowawczym oraz niesłuszne zatrzymanie i inspirowanie mediów do kompromitowania go.

Były minister powiedział, że poprzez konferencję prasową prokuratora Jerzego Engelkinga w 2007-m roku, Andrzej Lepper i Lech Woszczerowicz, zamieszani w sprawę przecieków, mogli dowiedzieć się, jakie materiały zgromadziła prokuratura. Kaczmarek podkreślił, że nigdy w historii prokuratury nie pokazywano dowodów publicznie.

Janusz Kaczmarek przypomniał, że w sprawie przecieku powołano specjalny zespół w Ministerstwie Sprawiedliwości. Podkreślił, że jego prace nadzorował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który był także świadkiem w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.