Facebook Google+ Twitter

Janusz Kochanowski przeprasza za brak sympatii do feministek

Rzecznik Praw Obywatelskich postanowił uspokoić burzę, jaką wywołała jego wypowiedź o feministkach. Uznał za niefortunne sformułowanie, że "nie lubi feministek."

dr Janusz Kochanowski / Fot. Rzecznik Praw Obywatelskich- Pragnę przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone moją wypowiedzią w dn. 24 bm. w programie "Kropka nad i", w czasie której pozwoliłem sobie na niefortunne w ustach RPO stwierdzenie, że "nie lubię feministek" - napisał Kochanowski w krótkim oświadczeniu dla PAP.

- Jednocześnie chciałem podkreślić, że nie odzwierciedla to mojego stosunku do organizacji walczących o prawa kobiet, z którymi często mam okazję owocnie współpracować - dodał.

tvn24 / Fot. screenKontrowersje wzbudziła wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich, który w rozmowie z Moniką Olejnik stwierdził, że nie lubi feministek i uznał, że są nimi kobiety niespełnione w normalnych rolach.

W organizacjach kobiecych pojawiły się głosy, że Kochanowski jest osobą na nieodpowiednim stanowisku. Politycy PiS byli zdania, że RPO powinien przeprosić. Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski domagał się dymisji Janusza Kochanowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.