Facebook Google+ Twitter

Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw… no właśnie czyich?

Jak donosi TVN24, Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich, napisał list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którym sprzeciwia się organizacji koncertu Madonny w Warszawie.

Sonda

Czy Rzecznik Praw Obywatelskich powinien protestować przeciwko koncertowi Madonny?

Plakat promujący trasę koncertową Sticky & Sweet Tour / Fot. Live NationTym samym RPO dołączył do byłego prezydenta, Lecha Wałęsy oraz kilku hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce.

Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie podoba się wyznaczony na 15 sierpnia termin koncertu. Organizatorzy warszawskiego koncertu, mającego się odbyć w ramach trwającej już 2 rok z rzędu, ósmej z kolei, światowej trasy koncertowej „Sticky & Sweet Tour”. Pierwsza część trasy rozpoczęła się 23 sierpnia 2008 w Cardiff w Wielkiej Brytanii. Pierwsza część trasy objęła 38 miast na trzech kontynentach. Druga część „Sticky & Sweet Tour” rozpoczęła się 4 lipca 2009 w Londynie a zakończy się 3. września w Hayarkon Park w Tel Awiwie. W sumie tegoroczna część trasy koncertowej Madonny, póki co obejmie 26 miast.

Pierwszego sierpnia pod warszawskim ratuszem ma odbyć się "publiczna krucjata modlitewna", której inicjatorem jest radny województwa mazowieckiego Marian Brudzyński.

Zadać należy pytanie czy Janusz Kochanowski jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich wszystkich obywateli, czy tylko Rzecznikiem Praw Obywatelskich osób wierzących i praktykujących. Czy osoba publiczna, rzekomo reprezentująca prawa wszystkich obywateli, opłacana z podatków wszystkich obywateli, powinna bronić praw tylko nielicznych osób, którym nie po drodze z tym koncertem? Odpowiedź jest oczywista.

Jak twierdzi Kochanowski, organizowanie koncertu Madonny w dniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może ranić uczucia religijne wielu osób. Co w takim razie się dzieje z gwarantowanymi w Konstytucji RP - wolnością wyznań, wolnością zgromadzeń, wolnością wypowiedzi?

Na koniec przychodzi pytanie czy przypadkiem osoby publiczne takie jak Wałęsa i Kochanowski nie robią bezpłatnej promocji warszawskiej części „Sticky & Sweet Tour”, a hierarchowie Kościoła Katolickiego zamiast zachęcać młodych do Kościoła, osiągają efekt wręcz odwrotny, zajmując stanowisko w kwestii błahego jakby nie było dylematu. Czy obywatele RP żyją już na tyle dobrze i są na tyle szczęśliwi, że Rzecznik ich Praw zajmuje się sprawami, które są zupełnie nieważne z punktu widzenia zdecydowanej większości obywateli RP? Czy ktoś kogoś zmusza do kupna biletu na koncert?

Zapewne panowie Wałęsa, Kochanowski i Brudzyński mają dobre intencje, ale czy przypadkiem to nie dobrymi chęciami jest wybrukowane samo Piekło?

Osoby, którym przeszkadza Madonna, jej styl, sposób bycia, czy data w którym koncert się odbędzie, na tę imprezę na pewno biletu nie kupią i na pewno nie pójdą na ten koncert. Mam nadzieję, że tym razem Polska nie okaże się współczesną Spartą, gdzie najważniejsze decyzje były podejmowane nie przez najliczniejszą, a przez najgłośniejszą grupę ludzi.

O Polsce znów jest głośno na całym świecie. Szkoda tylko że po raz kolejny w sensie negatywnym.

Źródło: Kochanowski przeciwny Madonnie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Z tym referendum to był żart co do wolności to wybieram koncert gdyż święto jest co roku a koncert tylko raz i niewiadomo kiedy i czy jeszcze w ogóle będzie bo po tej jatce na pewno inni znani artyści będą szerokim łukiem omijać nasz kraj! Dodam jeszcze ąe jak tak dalej będzie to wojny religijne ,krucjaty i inne działania negatywne ten piękny kraj czekają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@"czy nie można było ustalić innego terminu?"

A po co?
Mnie najbardziej zadziwia przekonanie katolików, że kogokolwiek poza nimi obchodzą ich święta. Gdyby nie wygłupy tego radnego, to ja bym nawet nie wiedział, że jest jakieś święto 15 sierpnia. Ale chyba codziennie jakieś jest :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nieśmiało zapytam, orędowników wolności, czy nie można było ustalić innego terminu? A może, tym "prawym" decydentom zależało, aby Polaków skłócić, dopiekając "katoliczkom" ? A może jeszcze - żeby można było "katoliczkom" zarzucić ich nietolerancję i nie przestrzeganie wolności zgromadzeń? Coś mi się te pytania mnożą, ostatnio, że nie mogę sobie z nimi poradzić. Bo oto przyszło mi nowe: Komu zależy na tym, aby istniał ten znamienny płot pomiędzy Kargulem i Pawlakiem i żeby Polacy, ciągle musieli się opowiadać, za kim stoją?
Pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia w wolnej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2009 17:48

Dodam tylko, że w Polsce jak i zresztą na całym świecie wolność wyznań, zgromadzeń i wypowiedzi NIE istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2009 17:44

Prawa obywatelskie na siebie nachodzą. Tak jak jeden ma prawo do tego by ten koncert się odbył, tak drugi może go uznać za obrazę uczuć religijnych. Podejrzewam też, że niewielu z tu piszących ma pojęcie jakie są zasady działania instytucji RPO, a co najwyżej nieliczni mają pojęcie o tym co zrobił Kochanowski i jakim prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sonda? No... nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Jak dużo jest fanów tej artystki - bo ciągle widzę w różnych miejscach w internecie, że bilety są do nabycia, może są zbyt drogie... ale gdzie tu problem, żeby aż RPO - po co? Jak ktoś chce to idzie na koncert, jak nie to nie. Tyle. A RPO - no comment.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tylko nieśmiało chciałbym dodać iż Rzecznik Praw Obywatelskich nie jest politykiem. To funkcja z założenia apolityczna ale w sumie to jest dobry pomysł ... SONDA... potrzebna jest tu sonda

Komentarz został ukrytyrozwiń

To trzeba zrobić referendum niech się NARÓD wypowie i zdecyduje ,,jestem za a nawet przeciw" po za tym to politycy mają problem a raczej okazje do zbijania popularności jak hieny na wszystko się łapczywie rzucają i mają gdzieś opinie publiczną oczywiście w d.......e

Komentarz został ukrytyrozwiń

problemem jest nie koncert, ale reakcja na niego - zupełnie idiotyczna.
a gwiazdek oczywiście 5 ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że dobrze w powyższy tekst wpisze się wypowiedź innego Kochanowskiego, mam na myśli Jana, który tak pisze w jednej ze swoich fraszek:

"Kazaniu się nie dziwuj, bo mam pięćset za nie
A nie wziąłbych tysiąca, mogę to rzec śmiele,
Bych tak miał czynić, jako nauczam w kościele".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.