Facebook Google+ Twitter

Janusz Kołodziej nie dał szans rywalom i zdobył Złoty Kask!

Janusz Kołodziej z Unii Leszno zwyciężył w rozegranym wczoraj w Zielonej Górze turnieju o Złoty Kask. Drugie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Piotr Protasiewicz, a trzecie Krzysztof Kasprzak.

 / Fot. Szymon SzarZawody o Złoty Kask pierwotnie miały zostać rozegrane 2 października zeszłego roku, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne były kilkakrotnie przekładane. W tym roku turniej zaplanowano początkowo na 20 marca, jednak ze względu na trwające prace remontowe obiektu mistrzów Polski, przełożono go na 17 kwietnia. Wtedy z kolei turniej nie odbył się z powodu trwającej w tym czasie żałoby narodowej.

Od początku zawodów karty na torze rozdawał były kapitan tarnowskich Jaskółek, a obecnie jeździec leszczyńskiej Unii - Janusz Kołodziej. Zawodnik ten, wygrywając wyścig za wyścigiem, nie dał rywalom żadnych szans i odniósł zdecydowane zwycięstwo w piątkowej rywalizacji. Kolejne miejsca zajęli zawodnik gospodarzy - Piotr Protasiewicz oraz zawodnik tarnowskiej Unii - Krzysztof Kasprzak.

Wczorajszy finał Złotego Kasku stanowił również eliminację do światowych kwalifikacji
przyszłorocznego cyklu Grand Prix. W Zielonej Górze prawo startu w światowych eliminacjach wywalczyli: drugi Piotr Protasiewicz, trzeci Krzysztof Kasprzak i piąty Adrian Miedziński z Unibaxu Toruń.

 / Fot. Szymon SzarKołodziej i czwarty w klasyfikacji Grzegorz Zengota prawo eliminacjach światowych zapewnili sobie w czwartek w finale krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata, który odbył się Tarnowie. Grono reprezentantów Polski uzupełniają: Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów), Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Buczkowski (GTŻ Grudziądz) i Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.