Facebook Google+ Twitter

Janusz Korczak. Fotobiografia przyczynkiem do poznania

Czy można za pomocą fotografii opowiedzieć historię czyjegoś życia? Wydawałoby się, że nie. Że obraz wymaga tekstu, że obraz może być tylko dodatkiem do tekstu. Maciejowi Sadowskiemu udało się złamać tę zasadę. Czy z powodzeniem?

 / Fot. wydawnictwo iskry (za zgodą)Wadą każdej pisanej biografii jest to, że odzwierciedla stosunek biografa do bohatera. Fotobiografia Janusza Korczaka ma tę wyższość nad biografiami zwykłymi, iż zawiera jedynie zdjęcia, fotokopie listów i różnych dokumentów, opatrzone jedynie cytatami z książek Korczaka. To właśnie pozwala czytelnikowi na dokonywanie samodzielnych ocen czy interpretacji świata, w którym przyszło żyć Januszowi Korczakowi, a nawet pobudza w czytelniku swoisty głód wiedzy o Starym Doktorze. Głód ten zaowocuje potrzebą przeczytania tzw normalnej, ale szerszej, biografii, do której Fotobiografia będzie wspaniałym uzupełnieniem.

Oglądajmy więc życiorys Janusza Korczaka. Wejdźmy w jego życie, pobudźmy w sobie głód wiedzy o Autorze Króla Maciusia Pierwszego. Bądźmy pewni, że w roku Janusza Korczaka niejedno wydawnictwo zaspokoi ten głód.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.