Facebook Google+ Twitter

Janusz Korwin Mikke: biskup Pieronek okłamuje wiernych

"Gdyby nie istniała kara śmierci, nie byłoby i chrześcijaństwa, jakby Chrystus odkupił nasze grzechy? - pyta się Janusz Korwin Mikke na swoim blogu i zarzuca biskupowi Pieronkowi, że jest bardziej lojalny Brukseli, niż samemu Bogu.

Biskup Pieronek jest jednym z wielu, którzy krytykują pomysł PiS przywrócenia kary śmierci i mówią, że jest on niezgodny z naukami Biblii. Co innego myśli w tej sprawie Janusz Korwin Mikke i na swoim blogu nazywa biskupa "heretykiem".

Szef KNP uzasadnia swoje zarzuty, odwołując się wprost do Biblii: „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił - i od ołtarza Mego weźmiesz go, i zabijesz” (Exodus; XXI, 14), "Nie myślcie, że przyszedłem znieść Prawo lub Proroków. Nie znieść przyszedłem, ale dopełnić. Tak, mówię wam: zanim niebo i ziemia nie przeminie, nie zginie z Prawa nawet jedno iota, nawet jeden rożek litery” (Mt. V; 17-18).

Tym sposobem biskup Pieronek stracił poważanie Korwina, który do tej pory akceptował go jako "postępowego duchownego". Jednak jego słowa, według których każdy polityk aprobujący karę śmierci, jest de facto wrogiem kościoła, przelały czarę goryczy. Konserwatywny polityk oskarżył księdza o kłamstwo: "Niestety: biskup Pieronek jest w pełni władz umysłowych i świadomie, na polecenie Oświeconych federastów, okłamuje wiernych co do woli Boga".

Pieronek, należy do grona ludzi, którzy krytykując pomysł przywrócenia kary śmierci, odwołują się do dziedzictwa Jana Pawła II, a tymczasem JKM na swoim blogu dowodzi, że w ten sposób wprowadzają opinię publiczną w błąd. Korwin odwołuje się do katechizmów zatwierdzonych przez naszego papieża, w których czytamy: "Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi".

Janusz Korwin Mikke od wielu lat jest zdeklarowanym zwolennikiem przywrócenia kary śmierci.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

olek kan
 • olek kan
 • 03.12.2011 10:57

biskup Pieronek nie od dzis ma opinie "Lewicujacego"biskupa.Odnosze wrazenie ze opinia Papieza nie wiele go obchodzi a jesli nawet to w tedy gdy zbiezna jest z jego wlasna.Jego prawdziwe pragnienie to byc "postepowym".A co do autorytetu Kosciola to nie martwil bym sie o to zbytnio.Podwazany byl od tysiacleci i chyba przywykl do tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siegając do źródeł wszelkich nieporozumien i obecnej - "gorszącej" dyskusji na temat wypowiedzi hierarchów w okreslonej sprawie - wszystkiemu winna komuna, która nauczyła ciemny lud czytac. Uprzednio wszelka dyskusja establischmentu posiadaącego tę umiejętność dotyczyła raczej sporów z proboszczem o sposoby robienia nalewki i licytacje przy brydżu.
Potem przyszedł konkordat i działaność KK - z robiącej wrażenie na wiernych celebry - rozmieniła sie na drobne; ciemny lud zaczął sie przyglądać detalicznej działalności urzędników Pana Boga, a nawet , o zgrozo - podważać "jedyne prawdy" przez nich głoszone.
Ostatecznie w najbardziej katolickim kraju Europy dochodzi nie tylko do sporów o zasady, ale również do gorszących scen przeganiania krzyżem kleru przez oszalałe dewotki (vide Joanna wieszająca sie przy Krakowskim Przedmieściu na krzyżu).
W sumie KK na własne życzenie "dorobił się" tego co było jeszcze 30 lat temu nie do pomyslenia: podważania swojego autorytetu, który klerowi wydawał sie po wsze czasy niepodważalny. Teraz jesteśmy świadkami cudacznych dyskusji, bo KK na własne życzenie, wtrącając sie do polityki zyskał pozycję partii politycznej z wewnętrznymi, skłóconymi frakcjami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
o szoł om
 • o szoł om
 • 03.12.2011 03:17

@Marta Jenner - przeczytaj proszę kanon 2266 Katechizmu Kościoła Katolickiego zatwierdzonego przez Jana Pawła II, który brzmi:
"Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi."

Komentarz został ukrytyrozwiń
o szoł om
 • o szoł om
 • 03.12.2011 03:08

@antek patelmitrz a spróbowałbyś tak napluć na Koran lub Torę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 02.12.2011 23:02

a co kościół mądrego powiedział ? tylko otumania najgłupszą nację Europy,lata świetle Polska jest za zachodem,pluję na biblię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@olek kan
Jeśli przyjąć, że biskupa obowiązuje stanowisko Papieża wygłoszone ex cathedra, to JKM nie ma racji, oskarżając ks. Pieronka o kłamstwo. Proszę przeczytać, jak Jan Paweł II odniósł się do kary śmierci w "Evangelium vitae":
http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/numery/092006/03.html
Oczywiście, każdy z nas ma prawo do własnego poglądu w tej kwestii, ale nie można powiedzieć, że biskup okłamuje wiernych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 02.12.2011 21:43

idac tropem Pieronka to i wiezienia nalezy zlikwidowac bo wiezic blizniego to nie po chrzescjansku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żona - zdradziecka kusicielka.
Synowie mordujący się nawzajem.
Dbajmy o te postawy, bo gdyby nie one - nas by nie było...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MK
 • MK
 • 02.12.2011 18:38

Jakże to trafne określenie JKM i jakże na czasie.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
hofman z Kuchar Borowych892
 • hofman z Kuchar Borowych892
 • 02.12.2011 13:10

Korwin Mikke - czy to ten , który na samego siebie nosił w portkach nóż i się pokaleczył? Dyskusja z jego poglądami to nobilitacja tychże , jak mawiał Kisiel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.