Facebook Google+ Twitter

Janusz Korwin-Mikke kandydatem na fotel prezydenta Warszawy

Lider partii Wolość i Praworządność ogłosił, że będzie startował w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy. Zapowiedział, że będzie prezydentem warszawiaków poruszających się po stolicy samochodem i zajmie się problemem komunikacji miejskiej.

Janusz Korwin-Mikke / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Janusz_Korwin-Mikke_playing_chess.jpgWedług Janusza Korwin-Mikkego obecna prezydent Warszawy tępi ludzi poruszających się samochodami po mieście. Oświadczył, że w swojej kampanii samorządowej skupi się na problemie związanym z komunikacją miejską w Warszawie. Obiecał, że gdy zostanie prezydentem, to m.in. usunie tramwaje tam, gdzie kolidują one z ruchem ulicznym i zajmie się likwidacją specjalnych pasów dla autobusów, tzw. buspasów.

Jego zdaniem Gronkiewicz-Waltz "forsuje" tramwaje, a ich torowiska blokują niektóre przejazdy na drogach. Rolę tramwajów, które w jego przekonaniu są zabytkami z XIX wieku, mogłyby przejąć autobusy.

Obiecał również, że gdy zostanie wybrany na prezydenta, zmniejszy liczbę pracowników w urzędzie miasta oraz obniży dwukrotnie opłaty gruntowe.

Lider partii Wolność i Praworządność jest drugim kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój start w wyborach. Do tej pory zrobił to tylko Wojciech Olejniczak z SLD. Nikt nie ma też wątpliwości, że o drugą kadencję będzie walczyć obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Niepewny jest start Marka Borowskiego, który zastanawia się nad poparciem Olejniczaka.

Nie są znani również kandydaci z ramienia PiS. Pojawiły się głosy, że do walki o prezydenturę stanie Zbigniew Romaszewski. Wcześniej wymieniano także Elżbietę Jakubiak, Mariusza Błaszczaka i Pawła Poncyljusza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo jak osiągniemy poziom Szwecji też będę ZA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że JKM lepiej nadawałby się do poprowadzenia WiP-u w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Przydałaby się w polskim parlamencie mała, lecz solidna opozycja kontrolująca władzę i nie będąca chorągiewką na wietrze, a przy tym nie na ślepo wetująca każdą rozpatrywaną kwestię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skupienie się na transporcie w Warszawie to strzał w "10". Proponuję zastanowić się nad stanem zdrowia dzieci - brak sportu i minimalna ilość miejsc gdzie możnaby go uprawiać.
Ale panie Robercie dlaczego dzielenie ludzi na majętnych i ubogich to skandal? Przecież to nie jest podział sztuczny - w znaczeniu wymyślony wirtualnie ale realia otaczającego nas świata. Mnie osobiście podoba się to, że w Szwecji wysokość kary finansowej (mandat) czy alimentów uzależniona jest od zarobków a nie od "taksy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hammurabi
  • Hammurabi
  • 26.08.2010 15:19

Troche jednak Robert chyba nie doczytales. Na miekkich rzadach daleko nie zajedziemy. Zdecydowanie jestem za twarda reka i dyscyplina bo dupokracja jak to JKM mawia to dobry system nie jest. Najwyzszy czas by ktos ten narod zdyscyplinowal. Jestem za.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanuje p.JKM ale Boże chroń Miasto przed nim. Komunikacja tramwajowa zakładnikiem kierowców to niepojete co ten mądry człowiek nieraz wymyśli. Dzielenie ludzi na majętnych i ubogich to skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.