Facebook Google+ Twitter

Janusz Korwin-Mikke: UE idzie drogą Stalina

Janusz Korwin-Mikke przypomniał, że po 1935 roku Józef Stalin mówił o Rosjanach jako narodzie sowieckim. Jak powiedział w Radiu WNET, to samo dzisiaj się dzieje w UE, która coraz częściej wspomina o narodzinach narodu europejskiego.

To by mogło wystarczyć za właściwe uzasadnienie znanego powiedzenia Korwina: "Dobry Rosjanin był przeciwnikiem Związku Sowieckiego, dobry Niemiec III Rzeszy, a dobry Europejczyk nie lubi Unii Europejskiej".

Co by nie mówić, Korwin-Mikke jest w tym poglądzie konsekwentny, od lat wywoływał oburzenie i skandale swoimi porównaniami UE do hitlerowskich Niemiec. Popularny publicysta w ten sposób wyrażał przekonanie, że przywódcom Unii Europejskiej wyjątkowo bliska jest idea narodowego socjalizmu, która rozkwitła za czasów Hitlera.

Dzisiaj coraz częściej słyszymy o konieczności tworzenia jednego podmiotu państwowego w Europie, kosztem idei państw narodowych. Nie aż tak dawno Janusz Palikot mówił o konieczności wyrzeczenia się przez Polaków swojej "polskości". Wszystko po to, abyśmy stali się pełnoprawnymi członkami narodu europejskiego.

Korwinowi przypomina to hasła, jakie promował Stalin po 1935 roku, kiedy powoływał do życia naród sowiecki: "Ostrzegałem, że wraz powstaniem państwa Unia Europejska, "federaści" będą mówić o narodzie europejskim. W ten sposób eurosocjalizm przemienił się w narodowy socjalizm" - wyjaśniał

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Arni do Martusi !
 • Arni do Martusi !
 • 21.03.2012 17:59

@Marta Jenner ! Martusiu bestyjko ! Ty mi stawiasz minusiki ? Jak tak możesz ? Jam Ci szalony, miłujący i gorejący a Ty zimna... O! Martusiu nie ładnie. Ja pędzę, ja gonię po wszystkich forach, a Ty tu z jakimś Wojciechem korespondujesz ! A Wojciech to babiarz, za spódniczkami się ugania a do tego żonaty ! Czy wiesz ile uwiedzionych przez niego kobiet jego potomstwo bawi !? Martusiu ! Nie czyń tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arni Sz.
 • Arni Sz.
 • 21.03.2012 13:01

@ Marta Jenner !!!! Tylko Ona Jedyna.
A ! Tu jesteś bestyjko ! To ja Twój Arni ! Martusiu ! Ja płonę a Ty sobie zawracasz głowę panem Wojtkiem ! Jak możesz ?! Na czyim pulsie ów Wojtek trzyma łapę ? Martusiu, nie czytaj tej strony, nie absorbuj się jakimś Korwinem czy Qurwinem. To bezecnik i judasz. Damy tu nie powinny gościć bo ich lica smutek będą wyrażały. Całusy gorące i namiętne przesyłam.... Grę wstępną czas rozpocząć.... Oddany Tobie Arni Sz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Wojciech trzyma rękę na pulsie i ma rację:
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4373

Komentarz został ukrytyrozwiń
Luk
 • Luk
 • 21.03.2012 11:50

Podobno jego partia w sondazach ma teraz 5 % poparcia

Komentarz został ukrytyrozwiń
sepioł
 • sepioł
 • 21.03.2012 11:34

Typowy przykład politycznego bankruta ! I nie tylko politycznego - darmozjad i leń ! Był w sejmie, pyskował więcej od innych, aż Go właśni partyjni koledzy wyślizgali w sposób klasyczny. Teraz poszczeka to tu to tam. Wiosną szajba wali mocniej a Jasio bulgocze. Większość ludzi już zawiodła się dostatecznie na tym politykierze i stąd poparcie ok. 0,02 % ! Jasiu ! bierz te żółte tabletki !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ergo
 • ergo
 • 21.03.2012 10:04

Jaką drogą idzie Korwin to nie napiszę,bo mi moderator postu nie puści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman K
 • Roman K
 • 21.03.2012 09:29

To co obecnie mamy to nic innego jak Eurokomuna w stylu sowieckim. Rządzona, przez Niemcy i Francję.
Reszta państw nie wiele ma do powiedzenia. Unia Europejska jeżeli chce dobrze funkcjonować musi chronić interesy wszystkich państw ,inaczej to będzie kołchoz .Związek niezależnych i suwerennych państw czy "Związek Ojczyzn" ,taka Unia ma rację bytu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stasiek
 • stasiek
 • 21.03.2012 09:18

Jasiu Kurwin na wiosnę ma zawsze potężne bicie w dekiel ! Biednemu chłopu od lat dupcą się kiełbie we łbie ! Nawet częściej się zacina i jąka ! Ot ! de-bil...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.