Facebook Google+ Twitter

Janusz Korwin-Mikke w Ostrowcu Świętokrzyskim: "Ludzie lubią być niewolnikami"

Frekwencja na czwartkowym (13.03.2014 r.) spotkaniu z Januszem Korwin-Mikkem w Ostrowcu Świętokrzyskim przerosła najśmielsze oczekiwania. Sala restauracji "Venus" wypełniona była do ostatniego miejsca. Przeważali młodzi ludzie.

Janusz Korwin-Mikke z ostrowieckimi działaczami Kongresu Nowej Prawicy. / Fot. Krzysztof KrzakLider Kongresu Nowej Prawicy należy do najbardziej oryginalnych i radykalnych polskich polityków, który swoje poglądy wyraża w sposób bezpośredni, pozbawiony koniunkturalizmu. Nie inaczej było w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Janusz Korwin-Mikke nazwał zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa wprowadzone przez Unię Europejską cywilizacją niewolniczą i przeciwstawiał je tradycyjnej cywilizacji europejskiej zniszczonej przez lewicowych intelektualistów, którzy uznali je za złe. To z kolei spowodowało, że staliśmy się najgorszą cywilizacją. - Kiedyś myśmy kolonizowali świat, a dziś przyjeżdżają różni Murzyni, Arabowie i nas kolonizują. Cywilizacja europejska jest wyższa od arabskiej, ale arabska jest wyższa od unijnej - perorował Janusz Korwin-Mikke i dodawał, że jeśli nic się nie zmieni, to albo nas Arabowie wyrżną, albo wykupią Chińczycy.

Polityk zarzucał Unii Europejskiej ogólny bałagan i brak zasad. Do najważniejszych zasad były poseł i prezes Unii Polityki Realnej zaliczył m.in. twierdzenie, że "Chcącemu nie dzieje się krzywda", czyli każdy jest kowalem swojego losu, zgodnie z którym ludzie dorośli traktowani są poważnie jako jednostki odpowiedzialne, wiedzące co jest dla nich dobre. - Zamiast tego mamy dziś w Unii zasadę państwa opiekuńczego, które ustala, co dla każdego z nas jest dobre. I tak z ludzi staliśmy się zwierzętami za które decyduje pan, właściciel - przekonywał w Ostrowcu Świętokrzyskim JanuszJanusz Korwin-Mikke. / Fot. Krzysztof Krzak Korwin-Mikke.

I dodawał, że dorosły człowiek nie może kupić lekarstwa jakie by chciał, gdy nie ma recepty; państwo decyduje, że dziecko ma być zaszczepione, określa, w jakim wieku ma ono pójść do szkoły i czego się uczyć ("Nawet program nauczania w szkołach prywatnych zatwierdzany jest przez pana, czyli Ministerstwo Edukacji Narodowej" - mówił). - I wielu ludzi to lubi! - smutno konstatował Janusz Korwin-Mikke. - Bo ludzie lubią być niewolnikami. Zawsze było więcej niewolników niż ludzi normalnych, ale nigdy ta większość nie potrafiła narzucić swojej woli mniejszości. Dopiero w Unii Europejskiej ją narzuciła i wszyscy staliśmy się niewolnikami. Nawet ci, którzy tego nie chcą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

@ Jadwiga Kowalczyk
[...]w związku z kuriozalnym stwierdzeniem, że chorobę Heinego-Mediny powoduje szczepionka, zachęcam do przestudiowania historii Szpitala Dziecięcego Górka w Busku-Zdroju,[...]
Nie sądzę żeby historia szpitala coś nas w tym temacie nauczyła...
O tym właśnie gdzieś czytałem, ale mogę być tego pewny, jak znajdę chwile czasu to przestudiuje dogłębnie ten temat ( co i każdemu polecam).... dlatego napisałem podobno...
Pozdrawiam.

Jeszcze skoro już piszę do wszystkich wierzących w nieomylność nauki : zobaczcie ile razy się zmieniała ( za czasów mojego dzieciństwa wmawiano ze mleko sztuczne jest lepsze od mleka matki, przed wojną wmawiano że cukier krzepi ( no, może w bardzo niewielkich ilościach), no że nie wspomnę o badaniach naukowych udowadniających wyższość rasy aryjskiej, albo dziś o globalnym ociepleniu, czy o normalności zboczeń ))
Nie ujrzysz Bożej Opatrzności dopóki w nią nie uwierzysz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@BARBARA Romer Kukulska

[...]No chyba , że ktoś jest zwolennikiem selekcji naturalnej [..]
Dziwnym trafem akurat ta cześć teorii Darwina jest raczej pewna i prawdziwa, dziwnym trafem w to ludzie nie wierzą a w ewolucję tak.
[..]Niestety, to powrót do średniowiecza.[..] Po wieloletniej edukacji w systemie stworzonym przez i na fali oświecenia nie dziwie się że dla pani średniowiecze oznacza coś negatywnego, bo historia w tym temacie jest zakłamana straszliwie.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elżbieta Szychlińska
[..] Czy pan mieszka w Polsce ? Póki co w Polsce jest obowiązek posyłani dzieci do szkoły i są obowiązkowe szczepienia .[...]
A pani? Proszę wstać sprzed tv , a na necie nie przeglądać tylko portali głównego nurtu ( a raczej ścieku). W Polsce jest już kilkaset ( niektórzy mówią o tysiącu ) dzieci uczonych w domu. Osobiście znam dziewczyn która w zeszłym roku zdała maturę ucząc się w domu ( w szkole bywała tylko na egzaminach końcowych). Proszę się rozejrzeć , ale nie w głównym nurcie...
Osobiście znam pasę rodziców którzy nie szczepią... Proszę się rozejrzeć, ale nie. ... itp.

[...] Proszę o przykłady jak pan to nazwał warzywek po szczepionkach . [...] Poniżej link do sytuacji gdzie dziecko zmarło... Pozostałe kontakty są moimi prywatnymi.

[...]Jeśli pan tak krzywdzi swoje dzieci niech pan sam wybierze się w lasy tropikalne bez szczepienia p-w malarii i pokaże swoje bohaterstwo[...]
Kolejna osoba, która myśli , że jak ktoś naruszył świecki dogmat to jest skończonym debilem. Otóż jest dokładnie odwrotnie : Ja świadom tego, że dzieci nie są szczepione bardziej o nie dbam i zwracam uwagę , żeby były bardziej odpowiedzialne.
Tak samo jak jedzie się na rowerze z górki inaczej, gdy człowiek jest w kasku i ochraniaczach, a inaczej w podkoszulce i szortach, co nie znaczy że gorzej.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Brzezicki
[...]Nie handlowca tylko wyedukowanego człowieka [...]
Czyli człowieka z wbitymi do głowy dogmatami obecnej "nauki" , których to dogmatów nie wolno krytykować... ( np. teoria ( bez dowodu) ewolucji, teoria wielkiego wybuchu, teoria czarnych dziur ( którą właśnie jej twórca zmienia),itp. nawet zasady dynamiki Newtona to uproszczenie działające przy interakcji 2 ciał, ale przy 3 i więcej już się gubi, co pokazał p. Łągiewka ) , no ale jak dla kogoś nauka jest nowym bóstwem ( obok kasy) - jak to dla większości ludzi, których jeszcze nazywamy cywilizacją białego człowieka)
[...] Zawsze kiedy trafiam na rodzica, który nie szczepi swojego dziecka, bo wierzy w "boski plan"[...]
A kto panu powiedział że taka jest moja motywacja? Ja kieruje się m. in. rachunkiem prawdopodobieństwa zachorowania na daną chorobę. Dodatkowo proszę sprawdzić sobie ile dzieci zachorowało w zeszłym roku na koklusz pomimo powszechnych szczepień.
Kolejne pytanie : dlaczego nie wprowadzić przymusu szczepień na cholerę, dżumę, itp.. przecież to choroby śmiertelne.
Wiara w Bożą Opatrzność daje mi tylko ( albo aż ) siłę i odwagę przeciwstawić się bezsensownym , ale "naukowym" i "fachowym" przesądom, na co pana nie będzie stać.
[...]myślę sobie - po co, człowieku, korzystasz z usług NFZ, który gwarantuje ci opiekę zdrowotną? [...]
Chyba żyjemy w innym kraju, albo pan mało korzysta z usług przymusowego NFZ-tu. Ja trochę znam kulisy działania szpitali i chorego systemu płatności NFZ... polecam się zapoznać. Po drugie dziś lekarze to głównie dilerzy chemikaliów niestety. Prawdziwych lekarzy ze świecą szukać i jak go znajdziecie to jesteście szczęściarzami.
Od kilu lat nie wziąłem żadnego lekarstwa ( choć mianem "przewlekłe" choroby ). Wystarczy zmienić dietę na zdrową ( zobaczcie sobie na etykiety co jecie ).
Lekarstwa ratują życie anie nigdy nie dadzą ci zdrowia. Właśnie tak traktuję lekarstwa - jako coś co ratuje człowieka w sytuacji beznadziejnej.


[...]Wszak wystarczy modlitwa i zaufanie do Boga. Np. dostajesz wylewu, jesteś sparaliżowany to zamiast oddawać się opiece lekarzy, którzy są w stanie cofnąć skutki wylewu - intensywnie się módl, śpiewaj w myślach pieśni, wielbij Boga (alleluja!). Wyzdrowiejesz, a dla ludzi racjonalnie myślących będzie więcej kasy w NFZ.[...]
Powtarzasz pan jakieś nowoczesne zabobony, które wierzących z automatu robią debili. Skoro uważasz się pan za racjonalnie myślącego wytłumacz mi różnie niezrozumiałe lub wręcz cudowne zjawiska na ziemi.

Odnośnie wypowiedzi którejś z pań, to ja ( ani JKM) nikomu nie zabraniamy szczepić, jesteśmy przeciw przymusowi szczepień, zwłaszcza kiedy decyzja zależy od urzednika.
My Polacy doskonale wiemy ( choć zdaje się nie wszyscy) co to jest gospodarka centralnie planowana.

Panie Łukaszu, to absolutnie nie do pana. Głośno myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tv.rp.pl/artykul/1056941,1094954-Szczepionka-zabila-dziecko-.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto komu chce zabraniać szczepionek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusz Korwin Mikke to dinozaur sprzed wieków dwóch a może i więcej, zatem jego wystąpienia odbieram jako kuriozum ścigające gawiedź łakomą niezwyczajnych sensacji. Ot, choćby jego taka sentencja: "Za mo­jej władzy żad­na nie ut­rzy­małaby się dłużej jak 5 mi­nut. Blo­kadę bym roz­wa­lił, chłopom poobi­jał mor­dy, a ciągni­ki spalił!" - a wypowiedzi n/t kobiet nie warto już w ogóle przytaczać.

Natomiast szczepionki były krokiem milowym nauki i chwała jej za ten krok.
Oczywiście, każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jednak nikt nie ma prawa zabraniać dostępu do szczepionek, bowiem jedni mają wysoką odporność wobec określonych mikrobów chorobotwórczych, inni niską, a jeszcze inni wręcz znikomą.
Dla ostatniej grupy - a najpewniej dla dwóch ostatnich - brak szczepionek byłby tożsamym z klifem, z którego Spartanie zrzucali nie dość silne dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Szymon Jaro - w związku z kuriozalnym stwierdzeniem, że chorobę Heinego-Mediny powoduje szczepionka, zachęcam do przestudiowania historii Szpitala Dziecięcego Górka w Busku-Zdroju, który przeznaczony był na leczenie dzieci w okresie powojennej epidemii tej strasznej choroby. Sama miałam dwie koleżanki w szkole, które na chorobę Heinego-Mediny zmarły, zanim ją rozpoznano. Epidemia wygasła po zastosowaniu masowych szczepień, a szpital Górka zmienił profil i zaczął przyjmować dzieci z porażeniem mózgowym(choroba Little'a), oraz schorzeniami ortopedycznymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_Dzieci%C4%99cy_Kompleksowej_Rehabilitacji_%22G%C3%B3rka%22

Cytat z materiału: http://faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczepionki-nas-nie-uratowaly-cz-ii-polska/
"„Jeśli obserwacji poddamy sto zaszczepionych, małych dzieci to u kilkorga z nich może wystąpić reakcja niepożądana. Jeśli jednak te sto dzieci zostanie tego szczepienia pozbawionych to prawdopodobnie 30 proc. z tej grupy umrze na choroby zakaźne…Czy rodzic [rezygnujący z immunoprofilaktyki] ma moralne prawo skazywać dziecko na śmierć?…”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recepty są na całym świecie i na całe szczęście, że nie każdy człowiek może sobie kupić co chce. Na całe szczęście jest obowiązek szczepień. Nie szczepione dzieci nie tylko są zagrożone ale są zagrożeniem, wg. mnie postępowanie przeciw szczepieniom to są doprawdy głupoty do potęgi N.

No chyba , że ktoś jest zwolennikiem selekcji naturalnej i teorii przeludnienia, a demografia powinna się sama wyregulować. Niestety, to powrót do średniowiecza.
Pan Janusz K-M ma bardzo sympatyczną powierzchowność, ale..... ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2014 16:15

Nie handlowca tylko wyedukowanego człowieka.

Zawsze kiedy trafiam na rodzica, który nie szczepi swojego dziecka, bo wierzy w "boski plan" myślę sobie - po co, człowieku, korzystasz z usług NFZ, który gwarantuje ci opiekę zdrowotną? Wszak wystarczy modlitwa i zaufanie do Boga. Np. dostajesz wylewu, jesteś sparaliżowany to zamiast oddawać się opiece lekarzy, którzy są w stanie cofnąć skutki wylewu - intensywnie się módl, śpiewaj w myślach pieśni, wielbij Boga (alleluja!). Wyzdrowiejesz, a dla ludzi racjonalnie myślących będzie więcej kasy w NFZ.

Panie Szymonie, to absolutnie nie do pana. Głośno myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.