Facebook Google+ Twitter

Janusz Lewandowski będzie unijnym komisarzem ds. budżetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-27 13:40

Tak zdecydował szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, o czym poinformował na konferencji prasowej. Polak będzie pełnił tę funkcję przez najbliższych pięć lat.

Od dłuższego czasu w Brukseli mówiło się, że europoseł Platformy Obywatelskiej jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na komisarza do spraw budżetu. Do ostatniej chwili jednak pojawiały się informacje, że Jose Barroso zdecydował o przydzieleniu mu teki do spraw przemysłu. Przed konferencją prasową już tylko sam szef Komisji wiedział, jaki będzie ostateczny podział tek.

Wybór Janusza Lewandowskiego na stanowisko komisarza do spraw budżetu jest o tyle uzasadniony, że ma on doświadczenie w tej dziedzinie. W poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego stał na czele komisji budżetowej.

W imieniu europosłów negocjował wtedy zapisy budżetu na lata 2007-2013 i domagał się zwiększenia wydatków. Teraz będzie odpowiadał za przygotowanie nowej perspektywy budżetowej do 2020 roku. Zadanie będzie miał trudne, bo na obcięcie wydatków będą naciskać kraje, które więcej wpłacają do unijnej kasy niż z niej otrzymują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.