Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35271 miejsce

Janusz Palikot chce, by Donald Tusk odwołał Joannę Muchę

Na wtorkowej konferencji prasowej Janusz Palikot przestrzegał, że Joanna Mucha nie powinna zajmować stanowiska ministra sportu. Szef Ruchu podzielił też zdanie PiS o dostępie do informacji o wynagrodzeniach członków spółek NCS i PL.2012.

Janusz Palikot uważa, że minister Joanna Mucha powinna być odwołana ze swojego stanowiska. Stwierdził, że dalsza działalność ministra sportu "skończy Joanna Mucha podczas wakacyjnego wywiadu dla dziennika http://lublin.com.pl / Fot. Aargambit/Wikipedia/CC BY-SA 3.0się katastrofą". Mimo tego, nie zamierza występować z wnioskiem o odwołanie minister Muchy, gdyż jak podało Polskie Radio: "Tylko dlatego nie składamy wniosku o odwołanie pani minister Muchy, że naprawdę chcemy, by pan premier ją odwołał". Według niego, wnioski o wotum nieufności "na ogół wzmacniają ministra", co znaczyć może tyle, iż rząd musi w takiej sytuacji bronić ministra.

Kolejną kwestią, jaka tyczy się ministra sportu, jest zgodność z postulatem PiS, co do udostępnienia informacji o wynagrodzeniach członków zarządu dwóch spółek: Narodowego Centrum Sportu i PL.2012. Janusz Palikot przypomniał, że pozostaje to w zgodzie z hasłami głoszonymi podczas kampanii Ruchu, zakładającymi "jawność wszystkich dokumentów urzędowych". Ruch Palikota ma zamiar przedstawić ustawę, która pozostawia tajnymi tylko dokumenty specjalnego znaczenia; pozostałe, jak dokumenty z przetargów czy listy płac, mają być jawne bez wyjątków.

Szef Ruchu nie pominął też poniedziałkowego odejścia Rafała Kaplera, który pozostawał prezesem NCS. Premię, jaką otrzyma Kapler, określił jako "szokująco dużą". Minister Mucha zapowiedziała przyjęcie dymisji prezesa i oznajmiła, że stanowisko, jakie zajmował Kapler, jest związane kontraktem menedżerskim, który nie przewiduje odprawy, a jedynie premię. Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas środowego posiedzenia komisji sportu. Wcześniej jednak minister Mucha przyznała, że Kapler ma otrzymać tytułem premii ok. 570 tys. złotych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 20.02.2012 19:04

Mucha niech zwija skrzydła i poleci się bzzzzzzzzykać,to chyba umie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 15.02.2012 19:49

Jednym słowem "MATOŁY". MATOŁOM mówimy NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 15.02.2012 19:33

Graś - niedorozwinięty gamoń, który już sam nie wie co plecie.Nowak- dziecko specjalnej troski, sukcesem dla niego jest że do pociągu da się wejść drzwiami.Mucha- szkoda słów.Arłukowicz-niespełniony celebryta.Tusk -żałosny fanatyk makiawelizmu.No i Komorowski-nieuk niemający pojęcia nie tylko o mechanizmach funkcjonowania państwa ,ale nawet o ortografii.Oni kierują Polską.Czy może dziwić coraz większa zapaść tego kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.02.2012 19:19

przecież Mucha nie dostała tego stanowiska ze względu na kompetencje, więc fakt że nie zna się na swojej robocie nie może być w żadnym razie powodem do odwołania.Należałoby odwołać wtedy cały rząd z premierem na czele bo też pojęcia nie mają o tym czym zarządzają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 15.02.2012 18:06

Każda mucha siada na GW,ale paplikot to siedzi w GW PO uszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiler
  • kiler
  • 15.02.2012 15:01

Ja bym wolał by Tuska z całym rządem odwołali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego ja tak mówię bez zahamowań?! Byłem na rozmowie z pewnym dostojnikiem, jak usłyszałem, to uszy mi zwiędły: "W prasie się wyszumią i uspokoją a sprawy śmieci i ścieków radzę Panu zostawić. Czasami leci sobie taki rykoszet i uszkodzi pańską mądrą główkę?! Strata będzie." No to pomyślałem sobie, w jakiej Polsce mam kończyć żywot?! Zhańbionej?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile taki musi się nagłowić, żeby kilkadziesiąt razy więcej nachapać dla kolesiów?! To chyba premia mu się należy, no nie? Poseł BONDA powiedział że te 37.000.000 kg zboża myszy zjadły i uwierzyli! A sprawa przedawniona. Dostał za to jeszcze dodatkowo 230 tysięcy zł w umorzeniu podatku z tytułu posiadanych nieruchomości?! To ile musiał mieć nieruchomości, żeby podatek od nich wynosił 230 tysięcy zł?! Granda w biały dzień!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 15.02.2012 11:40

Kobieta z ambicjami.Niestety,patrząc na "listę obowiązków" do której co rusz premier dopisuje nowe zadania,można w ciemno założyć,że pani minister politycznie polegnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
  • stajan
  • 15.02.2012 11:06

(@ pan Wierzbicki)Oczywiście Z czegoś "muszą" żyć.Za 570000zł to emeryt(a także pracujący za 1300zł na miesiąc)musiłby żyć (o ile doczeka) 36 lat!!!!.OTO POLSKA WŁAŚNIE,Pozdrawiam.