Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23866 miejsce

Janusz Palikot dla W24: Tuska uwiódł mechanizm czystej władzy, wciągnął bez pamięci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-09-15 21:19

- Tusk nie jest dziś politykiem na miarę męża stanu, choć kiedy go poznałem wydawało mi się, że może się nim stać - takimi słowami Donalda Tuska określił Janusz Palikot, gość "Podwieczorka z W24", który odpowiadał dziś na nasze pytania.

 / Fot. Wiadomości24Okres przebywania Platformy Obywatelskiej w opozycji, czyli lata 2005-2007, utwierdzały Janusza Palikota w przekonaniu, że Tusk będzie mężem stanu. - To był na pewno jakiś okres fascynacji i podziwu dla niego. Decyzja, żeby nie zrobić wcześniej rządu z Samoobroną i wszystkimi innymi przeciwko PiS-owi, tylko pójść do wyborów z pozycji opozycji, która była powszechnie krytykowana pokazywała w nim potencjał takiego człowieka.

Palikot docenia również premiera jako człowieka oraz zauważa, że wyraźnie wyróżnia się on na tle innych polityków na polskiej arenie politycznej. - Większość klasy politycznej to są ludzie poturbowani, pokiereszowani, połamani dyscypliną partyjną, nauczeni wyścigu szczurów. Tusk był w tym sensie kimś kompletnie innym. Pierwsze wrażenie jakie sprawia jest sympatyczne. To jest człowiek, który wyraźnie słucha, nawiązuje kontakt, wchodzi w relacje. Długo nie widziałem jego bezwzględnej natury.Zdaniem naszego gościa, to po wygranych wyborach w 2007 roku Donald Tusk się zmienił. - Gdy został premierem ten mechanizm czystej władzy go strasznie uwiódł i wciągnął bez pamięci. Kiedy odchodziłem w 2010 roku Tusk objawił mi się jako człowiek, który myśli głównie o tym, jak się utrzymać przy władzy, jak wzmocnić swoją pozycję, jak wykorzystać różnego rodzaju instrumenty do osłabienia konkurencji wewnętrznej. W pewnym sensie był kimś zupełnie innym niż tym w 2005 roku - powiedział dla W24.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wyborca
  • wyborca
  • 16.09.2011 13:01

@Jadwiga Kowalczyk , idąc Panitrppem myślenia , za Pani logiką , to rowniez do nich zaliczamy:Aleksandra Kwaśniewskiego .Leszka Millera , Oleksego , ,,.Macirewcza , Jaroslawa Kaczyńskiego i wszystkich tych co są w partiach od 20 lat.Prawda?Oczywiscie że prawda!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@wyborca - prosze Pana - zarówno pan Palikot, jak i Korwin-Mikke są i pozostaną na scenie politycznej egzotycznym kwiatkiem do kożucha. Dekoracyjni zbyt ekstremalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 16.09.2011 08:17

Pozwolę sobie jeszcze to zamieścić , gdyż jest adekwatne do rzeczywistości ,przedstawicieli w sejmie senacie tj .PO.PiS .PSL ,SLS a przede wszystkim ,wszystkich(od 20 lat) niecnych rządach
Wszyscy są wymienieni (ci wymienieni napew3no) aby dalej trwał UKŁAD BANDY CZWORGA !
Treść protestu złożonego wczoraj w Sądzie Najwyższym:

Mieczysława Burcherta, pełnomocnika Komitetu Wyborczego
Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego – i
Janusza Korwin-Mikkego, Prezesa Kongresu Nowej PrawicyDo

Sądu Najwyższego

w m i e j s c u

w trybie wyborczym


Protest wyborczy

Na podstawie Art,. 1 p. Ustawy z dnia 23 listopada 2002 r. o Sądzie Najwyższym. (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2002 r.; Sąd Najwyższy jest organem władzy sądowniczej, powołanym do: (…) 2) rozpoznawania protestów wyborczych oraz stwierdzania ważności wyborów do Sejmu i Senatu) w powiązaniu z Art 60 § 1 ustawy o Sądzie Najwyższym oraz art. 241 § 1 Kodeksu Wyborczego - składamy protest przeciwko postępowaniu Państwowej Komisji Wyborczej – odbierającej naszym wyborcom w połowie Polski możliwość zagłosowania na swoją partię – i niezgodnie z obyczajami panującymi w krajach demokratycznych bardzo znacząco pogarszając sytuację wyborczą jedynej partii pragnącej utworzyć w Polsce Państwo Prawa.
Postępowanie PKW, sprzeczne z interpretacją SN (vide: uzasadnienie wyroku w/s KW „Nowy Ekran” - III SW 10/11) może nawet doprowadzić do skandalu, jakim byłoby unieważnienie wyborów.
Protest dotyczy dwóch kwestii:
1) Interpretacji Kodeksu Wyborczego, zgodnie z którym prawo do zgłaszania komitetów w całym kraju mają partie, które zarejestrowały swoje listy w ponad połowie (tu: 21) Okręgów wyborczych. KNP listy takie zarejestrował. Wątpliwość dotyczy terminu: czy chodzi o listy zgłoszone w terminie i (być może potem) zarejestrowane – czy o listy zgłoszone i zarejestrowane w tym terminie. Np.p.prof.Piotr Winczorek uważa, że oczywiście słuszna jest interpretacja pierwsza (bo Ustawodawca nie mógł uzależniać losu partii od tempa działań OKW!) - i podobnie twierdzi p.prof.Ryszard Piotrowski: („Z przepisów Kodeksu Wyborczego wynika dopuszczalność wydania komitetowi wyborczemu, którego listy zarejestrowano co najmniej w połowie okręgów wyborczych, zaświadczenia o spełnieniu tego warunku jako przesłanki dokonania przez ten komitet, na podstawie wydanego zaświadczenia, niezwłocznego zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców, także po 40 dniu przed dniem wyborów, jeżeli okręgowa komisja wyborcza dokonała rejestracji listy przesądzającej o spełnieniu tego warunku po 40 dniu przed dniem wyborów”) - jednak PKW stoi na stanowisku, że to zarejestrowanie przez OKW musi nastąpić 40 dni przed dniem wyborów - mimo że wymóg taki nie jest wpisany do art 210 § 2 KW, który stanowi podstawę do rejestracji list bez podpisów (Art 210 § 2 mówi: „Komitet wyborczy, który z zachowaniem wymogów określonych w § 1 zarejestrował listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców." - nie wspominając o terminach).
Przy takiej interpretacji (jest to sprzeczność między dwoma artykułami KW) PKW mogłaby przez proste opóźnienie rejestracji nie dopuścić do wyborów dowolnej partii.
2) Interpretacji „wyraźności podpisu”. Wbrew w/w wyrokowi SN (w/s „Nowego Ekranu”) który nakazuje uważać za ważny podpis jeśli istnieje numer PESEL

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 16.09.2011 08:11

Pani Jadwigo Kowalczyk musi Pani przyznać ,że jedynie pan Janusz Palikot jest realną siłą ten układ -bandy czworga zachwiać .wreszcie Polacy niech widzą( niech klapki z oczu im ni zakrywają ) , że kler w Polsce ma się dobrze niczym u Pana Boga za piecem –nie płacą podatków i są na utrzymaniu naszego budżetu(katecheci , subwencje, darowizny po 15 ha na parafię , kapelani nawet dopłaty do ziemi JAKO ROLNICY!!, ) i to jest nagminne .Wreszcie nasi żołnierze wraca z wojny –nie naszej wojny-z Afganistanu do kraju!
Układ –BANDY CZWORGA - zdaje sobie doskonale sprawę , że Ruch Palikota w znaczny sposób im ukróci sielankę !Janusza Korwin- Mikke (chyba skutecznie wyeliminowali z walki o sejm) nie rejestrując jego komitetu wyborczego , znajdując jakiś kruczek prawny(zrobiono to wyraźnie w sposób cyniczny i niczym mafia , a może to jest właśnie mafia udająca , ze są partiami politycznymi )!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pana Palikota natomiast uwiodła perspektywa zmian, jakie dostrzegł na horyzoncie, prezentując się na stosie papierów w charakterze przewodniczącego komisji "przyjazne państwo".
I na tym sie skończyło, bo trzeba było zejść na podłogę i zabrac sie do roboty. A to juz poniżej ambicji filozofa; ambicją pana Palikota jest bowiem zostac wodzem jeszcze wiekszym niż Tusk i Kaczyński razem wzięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.