Facebook Google+ Twitter

Janusz Palikot: Rydzyk i inni zaklinają rzeczywistość

Janusz Palikot (Twój Ruch - Europa Plus) zawitał do Radia Zet. Gość Moniki Olejnik poczynił komentarz odnośnie sensacji tygodnika "Wprost" i Niemców finansujących politykę Tuska. Mówił też o Kościele, arcybiskupie Hoserze i pedofilii.

Janusz Palikot, przewodniczący klubu parlamentarnego, poseł Twojego Ruchu. By Zboralski (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons; licencja: CC3.0 / Fot. ZboralskiTusk, a niemieckie pieniądze

Zapowiedź sensacji na nowy tydzień, za sprawą tygodnika "Wprost", znalazła oczywisty komentarz Janusza Palikota. Dziennikarze przedstawili fragmenty książki Pawła Piskorskiego, w której autor przedstawia intrygującą stronę działalności politycznej Donalda Tuska. Numer jeden Europy Plus twierdzi, że Kongres Liberalno-Demokratyczny premiera był finansowany przez niemiecką CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, niem. Christlich Demokratische Union Deutschlands). Palikot przyznaje, że już rozmawiał na ten temat z Piskorskim: "To jest fragment jego nowej książki, która się jeszcze nie ukazała i ja jeszcze jej nie czytałem." Historia o niemieckich pieniądzach dla polskiej polityki, nie jest zdaniem jego rozmówcy fikcją nie popartą prawdą namacalną: "Powiedział mi, że ma na to dowody i oczekuje, że Platforma jeśli uważa, że jest inaczej, poda go do sądu w trybie wyborczym, wtedy 24 godziny sąd jest zobowiązany wydać wyrok i twierdzi, że przedstawi dokumenty (...) to są dokumenty, to są jakieś papiery, to są jakieś po prostu pisane dokumenty." Całe zamieszanie zdaje się być absolutnie zasadne w swoich posadach: "Powiedział mi tak, mam na to odpowiednie dowody, zestawienia ilości marek otrzymanych w różnego rodzaju torbach od Kohla i innych współpracowników, szefów CDU w tamtym czasie." Wedle aktualnej wiedzy Janusza Palikota, nie tylko premier sięgał po wsparcie niemieckiego sąsiada. Wobec tych wszystkich sensacji, Janusz Palikot jest spokojny o los Pawła Piskorskiego: "Jeśli jest nieprawdą to, co powiedział Piskorski, niech Platforma poda go do sądu, jestem pewien, że Piskorski jest człowiekiem tak odpowiedzialnym i długo w polityce obecnym i tak doświadczonym oskarżeniami Platformy, jak się okazało bezpodstawnymi, 37 postępowań umorzonych przez prokuraturę..."

Tusk, a Kościół

Monika Olejnik zapytuje Palikota czy jest zbulwersowany postawą premiera Tuska wobec Kościoła. Czy pozuje w jakiejś mierze, stara się przypodobać duchownym, tym bardziej przy okazji kanonizacji: "No znam Donalda Tuska też prywatnie, wiem jaki on ma stosunek i do Kościoła i do papieża, cyniczny, niechętny (...) no o księżach nie mówi inaczej niż czarni, ma bardzo cyniczny i po prostu negatywny stosunek, więc zupełnie się inaczej zachowuje publicznie, zupełnie inaczej prywatnie." Dziennikarka zwraca uwagę swojemu rozmówcy na dobór słów i zastanawia się, czy aby nie jest "maglarą lekką." Zdaje się, że mówić o "czarnych" to już nawet nie jest poczytywane za frazeologię najzwyczajniejszego kolokwializmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z Palikotem sprawa jest prosta. Jak się komuś nie podobają jego poglądy, to się nie ma co przejmować, bo on jutro będzie miał inne.
https://www.youtube.com/watch?v=jh8YD3cfwZk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.