Facebook Google+ Twitter

Janusz Palikot skarży dziennikarzy o zniesławienie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 22:04

Poseł Janusz Palikot wytacza proces dziennikarzom "Dziennika" procesy o zniesławienie. Chodzi o artykuły, dotyczące niejasnych według "Dziennika" operacji finansowych posła.

Janusz Palikot zarzuca Wojciechowi Cieśli, Michałowi Majewskiemu i Annie Gielewskiej, że pomówili go o postępowanie, które mogło narazić go na utratę zaufania, potrzebnego do pełnienia funkcji posła.

W uzasadnieniu do prywatnego aktu oskarżenia Palikot pisze, że Majewski i Cieśla - dziennikarze śledczy "Dziennika" - w swoich artykułach zrobili na niego osobistą nagonkę. Palikot podkreślił, że dziennikarze, którzy piszą klamstwa, nie mogą pozostać bezkarni.

Obaj dziennikarze przyszli na konferencję Palikota do Sejmu ale poseł nie chciał odpowiadać ich pytania. Michał Majewski i Wojciech Cieśla zapewniają, że nie boją się więzienia, bo mają rację i podtrzymują wszystko, co napisali. Według dziennikarzy dokumenty, które mają oczyścić Palikota ze stawianych przez nich zarzutów i które pokazał premierowi, to orzeczenia sądu w sprawach rozwodowych Palikota. Zdaniem Majewskiego i Cieśli, Palikot nie odpowiada na postawione przez nich pytania i nie chce też wyjaśnić sprawy swojego oświadczenia majątkowego.

Za pomówienie dziennikarzom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Janusz Palikot wniósł do sądu o orzeczenie obok kar nawiązek od obu dziennikarzy, w wysokości po 100 tysięcy złotych każda, na rzecz hospicjum w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.