Facebook Google+ Twitter

Janusz Palikot triumfuje. Mówi, że wygrał "dobry człowiek"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-27 14:47

Wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej, który od początku popierał Bronisława Komorowskiego w partyjnych prawyborach prezydenckich, przerywa milczenie.

Palikot obrazowo tłumaczył, że "siły światła" wyłoniły swego kandydata przeciwko "siłom ciemności", które urzędują na Krakowskim Przedmieściu. Poseł PO zaznaczył jednak, że najważniejsze starcie dopiero się odbędzie.

Janusz Palikot zadeklarował chęć współpracy przy kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. Dodał, że najchętniej widziałby się "w części kreatywnej".

Podobną gotowość wyraził Jarosław Gowin, który oficjalnie w prawyborach popierał Radosława Sikorskiego. Jego zdaniem marszałek Sejmu od początku miał większą przewagę, ale teraz trzeba "zakasać rękawy" i ruszyć do pracy razem z Komorowskim. Poseł Gowin mówił, że mógłby być na przykład szefem sztabu wyborczego w Małopolsce, która w dużej mierze postawiła na ministra Sikorskiego.

Termin wyborów prezydenckich ogłosi marszałek Sejmu na przełomie maja i czerwca. Do wyboru są trzy terminy - począwszy od niedzieli 19 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.