Facebook Google+ Twitter

Janusz Radek wystąpi w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-20 10:42

W najbliższą sobotę 24 września w w kościele Najświętszej Rodziny w Krakowie odbędzie się koncert Janusza Radka.

 / Fot. plakat Recital "na głos i ręce" złożony będzie z piosenek pochodzących z programów "Dom za miastem," "Dziękuję za miłość", "Serwus madonna", "Dziwny ten świat - opowieść Niemenem". Akompaniuje mu krakowski pianista Paweł Piątek. Koncert odbędzie się w ramach XXII Familiady „Tor 2011”

Janusz Radek - rocznik 68., wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Urodził się w Starachowicach, jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka pod Krakowem z żoną Beatą oraz z córkami Zuzanną i Anielą. Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 roku - na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza. Początkowo poruszał się w klimacie poezji śpiewanej. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu - punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus.

Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci - "Pokemon" i "O rety! Psoty Dudusia Wesołka". Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie "Do potomnego" w reż. A. Krauzego. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Wystąpił w zbiorowych wykonaniach piosenek promujących kampanie społeczne: Pokonamy fale (na rzecz pomocy ofiarom fali tsunami - 2004), Nie jesteś sam (hymn fundacji TVN - 2005) i Dwoje (kampania Partnerska Rodzina - 2007).

Więcej o koncercie na DK PODGORZEDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.