Facebook Google+ Twitter

Janusz Radek zaśpiewa na zaproszenie Fundacji "Połączeni Pasją"

Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na koncert Janusza Radka, który odbędzie się 24 lipca o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Plakat wydarzenia / Fot. mat. prasoweRecital Janusza Radka „Na głos i ręce” to popis zdolności aktorskich i wokalnych wyśmienitego artysty w jego największych przebojach, od piosenek Piwnicy Pod Baranami, po autorskie kompozycje.

Janusz Radek - wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Urodził się 6 kwietnia 1968 w Starachowicach. Studiował w Krakowie – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 – na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza. Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu - punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus. Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci - "Pokemon" i "O rety! Psoty Dudusia Wesołka". Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie "Do potomnego" w reż. A. Krauzego. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Wystąpił w zbiorowych wykonaniach piosenek promujących kampanie społeczne: Pokonamy fale (na rzecz pomocy ofiarom fali tsunami - 2004), Nie jesteś sam (hymn fundacji TVN – 2005), Dwoje (kampania Partnerska Rodzina - 2007) i Nie jesteśmy najważniejsi (Światowy Dzień Zwierząt - 2013).

Występował w wielu spektaklach teatralno-muzycznych. Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego (oratoria "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy") Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Najważniejsza forma jego działalności artystycznej to recitale wokalne. W niektórych prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z dorobku innych twórców. Powstają też programy autorskie, do których pisze melodie i teksty.

Janusz Radek - Pocztówka z AvignonWystęp artysty poprzedzą występy niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej TON pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej. Serdecznie zapraszamy na koncert, a po nim na specjalnie przygotowany poczęstunek.

BILETY W CENIE 50 ZŁ DO NABYCIA W:

Kasie Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15 tel. /42/ 254-90-52, Centrum Biletów w Atlas Arenie, ul Bandurskiego 7 tel. /42/ 272 15 07, Sklepie Muzycznym, "ALE JAZZ!", ul. Rewolucji 1905r. 78/80 tel. /42/ 636 08 90

na podstawie: biografia artysty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.