Facebook Google+ Twitter

Januszkiewicz, Camanè, Walewska i Błaszczyk wystąpią w teatrze Studio

W miniony piątek, 16 listopada 2012 r., w teatrze Studio w Warszawie odbyła się trzecia już w tym sezonie premiera. Tym razem były to "Wichrowe Wzgórza" Emily Brontë w reżyserii Kuby Kowalskiego. A tymczasem teatr kierowany przez Agnieszkę Glińską zaprasza na serię koncertów.

Plakat zapowiadający recital Marcina Januszkiewicza. / Fot. materiały Teatru StudioW sobotę, 24 listopada na Scenie Malarnia o godzinie 20.30 rozpocznie się recital Marcina Januszkiewicza "Agnieszka Osiecka po męsku". Ten absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej (2010 r.) nie po raz pierwszy zmierzy się z twórczością poetki polskiej piosenki. W ubiegłym roku zdobył on główną nagrodę konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" organizowanego przez Fundację "Okularnicy". Tak wysoko jury oceniło ówczesne jego interpretacje piosenek "Wybacz mamasza" i "Cyrk nocą". Miedzy innymi te piosenki można będzie usłyszeć podczas recitalu Marcina Januszkiewicza w Teatrze Studio. Zabrzmią tam również piosenki Władysława Szpilmana i samego aktora. Byłemu aktorowi Teatru Współczesnego i laureatowi nagrody dziennikarzy tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu towarzyszyć będą: Mateusz Dębski (fortepian, kierownictwo muzyczne), Adam Jabłoński (kontrabas), Łukasz Czekała (skrzypce) i Franek Przybylski (perkusja). Bilety na ten recital kosztują 65 zł (ulgowy 35 zł).

Nieco więcej, bo 120 złotych, trzeba natomiast zapłacić za bilet na koncert w ramach Siesty w Studio, którą prezentuje Marcin Kydryński. 2 grudnia br. naCamané. / Fot. materiały Teatru Studio dużej scenie tego warszawskiego teatru wystąpi Camané, jeden z najbardziej oryginalnych portugalskich wykonawców muzyki fado. Artysta wydał do tej pory osiem płyt, które rozeszły się w milionach egzemplarzy i przyniosły Camanè uznanie krytyków i melomanów. W warszawski Teatrze Studio wystąpi na dwóch koncertach: o 17.45 i 20.00 (na ten drugi nie ma już biletów).

Kolejny koncert w Teatrze Studio odbędzie się 9 grudnia. O godzinie 20 na Dużej Scenie im. Józefa Szajny wystąpi znana polska mezzosopranistka, Małgorzata Walewska. Zaśpiewa ona repertuar przygotowany specjalnie na okazję zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Bilety w cenie 60 i 120 zł są już do nabycia w kasie teatru i w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.