Facebook Google+ Twitter

Japończycy chcą wywołać sztuczny deszcz meteorów na otwarcie igrzysk w Tokio

Na otwarcie letnich Igrzysk Olimpijskich w Japonii możemy zobaczyć niesamowite widowisko. Jedna z firm chce wywołać na niebie sztuczny deszcz meteorów.

https://flic.kr/p/iUNWM9 / Fot. Leo Grübler/CC BY ND 2.0Pomysł wydaje się szalony jednak Japończycy traktują go poważnie. Otwarcie letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. może przejść do historii nie tylko z powodów sportowych.

Japońska firma chce, by podczas ceremonii otwarcia olimpiady pojawił się sztucznie wywołany deszcz meteorów. Widowisko miałoby być widoczne z odległości nawet 100 kilometrów. Pomysł jest nowatorski, bo nie chodzi o zwykłe fajerwerki. Na orbitę trzeba by wysłać satelitę ze specjalnym granulatem. W odpowiedniej chwili ładunek zostałby wypuszczony i spalając się w atmosferze stworzyłby zapierający dech efekt wizualny - podaje Science Alert.

Firma Ale Co. póki co testowała swój pomysł w laboratorium. W warunkach próżni symulowano warunki, jakie napotkałyby granulki podczas wejścia w atmosferę. Z eksperymentów wynika, że rozbłyski byłyby widoczne pomimo zanieczyszczenia świetlnego na tokijskim niebie.

"Nasze spadające gwiazdy podróżują wolniej i dłużej niż naturalne meteoy na niebie" - twierdzą przedstawiciele firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.