Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24864 miejsce

Japończycy na Westerplatte

Dzisiaj delegacja japońskich marynarzy złożyła kwiaty pod Pomnikiem Obrońców wybrzeża na Westerplatte. Po południu orkiestra Dywizjonu Szkolnego Morskich Sił Samoobrony Japonii wystąpi w Gdyni dla polskiej publiczności.

 / Fot. S. Antoniewski (MW RP)Rano, w trzecim dniu wizyty w Polsce, marynarze japońscy z dowódcą japońskiego dywizjonu szkolnego kontradmirałem Fumiyuki Kitagawa złożyli wieniec pod Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Towarzyszył im szef Szkolenia Marynarki Wojennej RP kontradmirał Stanisław Kania.
 / Fot. Materiał MW RPKto jeszcze nie zdążył, będzie mógł dzisiaj w godzinach 13-17 zwiedzić japońskie okręty w gdyńskim porcie. Ale to nie koniec dzisiejszych atrakcji. O godzinie 14:00 na Nabrzeżu Pomorskim naprzeciwko Oceanarium (przy cumującym okręcie szkolnym JMSDF "Kashima”) rozpocznie się koncert Zespołu Morskich Sił Samoobrony Japonii. Natomiast o godzinie 16:00, na Narodowym Stadionie Rugby (Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego) rozpocznie się mecz piłki nożnej pomiędzy polskimi i japońskimi marynarzami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że akurat dla Japończyków obrona Westerplatte jest czymś co bardzo dobrze rozumieją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.